You are currently viewing ITO KOŃCZY SEZON, DALSZE WYSTĘPY KASAIEGO POD ZNAKIEM ZAPYTANIA

ITO KOŃCZY SEZON, DALSZE WYSTĘPY KASAIEGO POD ZNAKIEM ZAPYTANIA

ito daiki kd - ITO KOŃCZY SEZON, DALSZE WYSTĘPY KASAIEGO POD ZNAKIEM ZAPYTANIAReprezentant kraju kwitnącej wiśni – Daiki Ito został zmuszony do przedwczesnego zakończenia sezonu 2013/2014. Powodem takiej decyzji jest kontuzja Japończyka. Podobne problemy ma 42-letni Noriaki Kasai.

 

Problemy zdrowotne zaczęły doskwierać 28-letniemu Daiki Ito już w trakcie rywalizacji w konkursach Pucharu Świata w Willingen. Wcześniej zawodnik zmagał się z kontuzją prawego kolana, a później doszły dodatkowo problemy z drugim kolanem.

kasai noriaki jakub.mikulski - ITO KOŃCZY SEZON, DALSZE WYSTĘPY KASAIEGO POD ZNAKIEM ZAPYTANIAPo raz ostatni mogliśmy Daikiego Ito oglądać podczas rywalizacji drużynowej na skoczni dużej na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie wraz z kolegami wywalczył brązowe medale. Decyzję o wcześniejszym zakończeniu sezonu, skoczek podjął ze swoim trenerem po Igrzyskach Olimpijskich. W tym momencie dla złotego medalisty Mistrzostw Świata z Val di Fiemme z konkursu drużynowego mieszanego priorytetem jest zdrowie. Zastępcą japońskiego zawodnika w konkursach Pucharu Świata jest Shohei Tochimoto.

Warto też dodać, iż na rozbiegu w Lahti nie pojawił się dzisiaj Noriaki Kasai. Weteran skoków narciarskich nie wziął udziału w konkursie z powodu kontuzji kolana. Dzisiaj Japończyk został poddany badaniom w szpitalu w Helsinkach, po których już wiadomo, że na starcie konkursu drużynowego Kasaiego nie zobaczymy. Pod znakiem zapytania stają też dalsze pucharowe występy tego skoczka do końca sezonu. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz