You are currently viewing PŚ LAHTI: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO FREUNDA, STOCH NA PODIUM !

PŚ LAHTI: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO FREUNDA, STOCH NA PODIUM !

freund severin s.piwowar - PŚ LAHTI: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO FREUNDA, STOCH NA PODIUM !Severin Freund bardzo pewnie wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Lahti i jest to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Drugi był Stefan Kraft, a na trzecim stopniu podium uplasował się nasz reprezentant – Kamil Stoch.

stoch kamil2 s.piwowar - PŚ LAHTI: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO FREUNDA, STOCH NA PODIUM !Severin Freund tak jak w Falun, nie pozostawił rywalom złudzeń i w obu seriach oddawał dalekie i piękne stylowo skoki (131 i 127,5 m / 276,6 pkt), które pozwoliły mu zwyciężyć. Na drugie miejsce po znakomitym skoku w drugiej serii awansował Stefan Kraft (125 i 134 m / 265,6 pkt), dla którego jest to drugie pucharowe podium w karierze. Austriakowi w drugiej próbie zabrakło zaledwie 1,5 metra do wyrównania rekordu skoczni. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch (127 i 124,5 / 259,8 pkt) i nieznacznie zniwelował stratę w klasyfikacji generalnej do lidera – Petera Prevca (125,5 i 123,5 m / 259,6 pkt), który był dzisiaj tuż za podium.

Kraft Stefan Oslo fot.S.Piwowar - PŚ LAHTI: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO FREUNDA, STOCH NA PODIUM !Bardzo udanie przed własną publicznością zaprezentował się dziś Fin Anssi Koivuranta (128,5 i 126,5 m / 5. miejsce). Kolejne trzy lokaty należały już do Austriaków – Thomasa Dietharta, Michaela Hayboecka i Gregora Schlierenzauera. Czołową dziesiątkę uzupełnili Anders Bardal i Gregor Deschwanden, który jako jedyny Szwajcar zdobył dziś pucharowe punkty. Zdecydowaną obniżkę formy potwierdził za to Simon Ammann, który był dopiero 32.

W finałowej rundzie znalazł się także drugi z reprezentantów Polski - Dawid Kubacki, który ukończył zmagania na dobrej - 20. pozycji (117,5 i 118 m). Pozostali reprezentanci Polski (Kot, Ziobro, Żyła, Murańka) nie zdołali przebrnąć kwalifikacji.