You are currently viewing PK Pań FALUN: LUSSI WYGRYWA, PIERWSZE PODIUM SZWAB w KARIERZE !
Podium w Falun, od lewej: Szwab, Lussi, Vuik (fot. Falun 2015)

PK Pań FALUN: LUSSI WYGRYWA, PIERWSZE PODIUM SZWAB w KARIERZE !

Szwab.podium.Falun fot.Falun .2015 - PK Pań FALUN: LUSSI WYGRYWA, PIERWSZE PODIUM SZWAB w KARIERZE !Nina Lussi zwyciężyła w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w Falun. Na drugim miejscu znalazła się Polka – Joanna Szwab. To pierwsze podium Polki w karierze i pierwsze podium polskiej skoczkini w historii w zawodach tej rangi.

Amerykanka – Nina Lussi skakała dziś na odległość 81 i 80,5 metra dzięki czemu odniosła pierwsze zwycięstwo w PK w karierze. Na znakomitym drugim miejscu, z niewielką stratą punktową do triumfatorki, uplasowała się Polka – Joanna Szwab (83 i 77,5 m). To pierwsze podium 17-latki w karierze i pierwsze podium polskiej skoczkini w zawodach tej rangi. Trzecie miejsce przypadło doświadczonej Holenderce – Wendy Vuik (74 i 80 m), która ma już za sobą liczne starty także w Pucharze Świata.

Tuż za podium uplasowała się kolejna Polka – Magdalena Pałasz (79 i 78 m). Do trzeciego miejsca zabrakło jej zaledwie 2,1 punktu. W czołowej szóstce znalazły się ponadto: Amerykanka Nita Englund i Finka Susanna Forsstroem, która łącznie oddała najdłuższe skoki (88,5 i 77,5 m), jednak upadek w pierwszej serii i obniżone noty pozbawiły ją szans na podium. Za nieprzepisowy kombinezon w drugiej serii zdyskwalifikowana została Karoline Roestad.