You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KAMIL MA SKAKAĆ DWA DOBRE SKOKI w KONKURSIE i TYLE”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KAMIL MA SKAKAĆ DWA DOBRE SKOKI w KONKURSIE i TYLE”

Kruczek Lukasz Anna.Cis - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KAMIL MA SKAKAĆ DWA DOBRE SKOKI w KONKURSIE i TYLE"Kamil Stoch potwierdził, że znajduje się obecnie w wybornej formie i zmierza po końcowy triumf w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Dziś przeskoczył rywali w Lahti. Jak zapewnił jednak Łukasz Kruczek, zadaniem nowego-starego lidera PŚ jest skupienie się na postawionych mu zadaniach.

 

„Dzisiejszy drugi skok Kamila (134,5 m) był taki sam jak ten pierwszy (131 m). To były skoki bardzo dobre, na wysokim poziomie. Kamil ma za zadanie skakać dwa dobre skoki w konkursie i tyle – powiedział trener polskiej kadry zapytany o aspiracje związane z Kryształową Kulą.

Stoch Kamil lider.PS J.Piatkowska - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KAMIL MA SKAKAĆ DWA DOBRE SKOKI w KONKURSIE i TYLE"Po wylądowaniu drugiego, bardzo dalekiego skoku z klasycznym telemarkiem, Stoch z grymasem bólu na twarzy złapał się za prawe kolano. Kruczek jednak uspokaja – Z kolanem Kamila jest wszystko OK.

Pucharowe punkty zdobył ponownie Dawid Kubacki, który jak powiedział polski szkoleniowiec „w ostatnich dniach jest numerem dwa w polskiej kadrze”. Występy pozostałych kadrowiczów (Ziobro poza „30”; Kot, Żyła i Murańka poza konkursem) pozostały sporo do życzenia. „Skoki tych zawodników nadal nie były takie jak np. w Falun, gdzie wszystko funkcjonowało w najlepszym porządku. Tutaj nie były one dobre od strony technicznej. Wczoraj pojawiły się problemy z dojazdem do progu, dziś było już zdecydowanie lepiej pod tym względem. Temat – krótko mówiąc – ogarnięty” – tłumaczy Kruczek.

Trener Polaków zapytany o ewentualne rotacje w składzie na najbliższe konkursy, odpowiedział: „Na Kuopio na 100% zmian nie będzie. Po prostu nie ma możliwości. Teleportacja nie jest jeszcze możliwa”.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz