You are currently viewing PŚ Pań RASNOV: TAKANASHI WYGRYWA w RASNOVIE i JEST PEWNA KRZYSZTAŁOWEJ KULI

PŚ Pań RASNOV: TAKANASHI WYGRYWA w RASNOVIE i JEST PEWNA KRZYSZTAŁOWEJ KULI

Takanashi Sara flower.ceremony S.Piwowar - PŚ Pań RASNOV: TAKANASHI WYGRYWA w RASNOVIE i JEST PEWNA KRZYSZTAŁOWEJ KULI

Sara Takanashi zwyciężyła po raz drugi w rumuńskim Rasnovie. Liderka Pucharu Świata wyprzedziła Amerykankę – Jessicę Jerome oraz prowadzącą po pierwszej serii Włoszkę – Evelyn Insam.

Jerome Jessica lot S.Piwowar - PŚ Pań RASNOV: TAKANASHI WYGRYWA w RASNOVIE i JEST PEWNA KRZYSZTAŁOWEJ KULIJaponka Sara Takanashi (85 i 93,5 m) ponownie odniosła znaczące zwycięstwo na skoczni HS-100 w Rasnovie, gdzie dzień wcześniej ustanowiła nowy rekord obiektu. Świetny skok w serii finałowej pozwolił czwartej zawodniczce Igrzysk Olimpijskich w Soczi awansować na najwyższy stopień podium. Drugie miejsce zajęła Jessica Jerome. Amerykanka dzięki próbie na 90,5 metra (w I serii 89 m) zdołała awansować z 5. lokaty. Trzecia pozycja przypadła prowadzącej po pierwszej serii Evelyn Insam (93  /86 m).

Tuż za podium sklasyfikowana została zwyciężczyni serii próbnej Maja Vtic (85 i 92 m). Słowenka do najniższego stopnia podium straciła tylko 0,1 pkt. Na 5. i 6. miejscu uplasowały się: Maren Lundby (84 / 90m) oraz Yuki Ito (87 / 91m).

W rywalizacji nie wystartowały reprezentantki Polski.

Kolejne zawody odbędą się 8 marca w norweskim Oslo na skoczni Holmenkolbakken. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ Pań zapewniła już sobie dzisiejsza triumfatorka – Sara Takanashi.