You are currently viewing MISTRZOSTWA ŚWIATA w LOTACH KOŃCEM KARIERY MARTINA KOCHA?

MISTRZOSTWA ŚWIATA w LOTACH KOŃCEM KARIERY MARTINA KOCHA?

koch martin kd - MISTRZOSTWA ŚWIATA w LOTACH KOŃCEM KARIERY MARTINA KOCHA?Znany austriacki skoczek narciarski – Martin Koch, którego ostatnio w zawodach Pucharu Świata nie oglądamy, żywi nadzieję na powrót do austriackiej kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Harrachovie, które mogłyby być kulminacją jego sportowej kariery.

 

„Nie wiem jeszcze, czy wystąpię w zawodach jeszcze raz w tym sezonie. Pojadę na Mistrzostwa Świata w lotach tylko, jeśli będzie to miało sens. Mamy wielu świetnych skoczków w tym momencie, a ja nie chcę jechać do Harrachova jako turysta. Obecnie jestem przed treningiem w Planicy. Jeśli uda mi się załapać do kadry na MŚ w lotach będzie świetnie, jeśli nie – zakończę karierę w Planicy – mimo wszystko z pozytywnymi odczuciami. Także dzięki wsparciu kibiców przez te wszystkie lata – w dobrych i złych chwilach” – napisał na swojej oficjalnej stronie austriacki zawodnik.

Okazję do treningu pod okiem Heinza Kuttina, doświadczony skoczek ma na dużym obiekcie (HS-139) w Planicy.

Koch Martin Planica lot S.Piwowar - MISTRZOSTWA ŚWIATA w LOTACH KOŃCEM KARIERY MARTINA KOCHA?W tym sezonie Koch – który przez lata był filarem drużyny Alexandra Pointnera - wystąpił w sześciu konkursach Pucharu Świata zdobywając zaledwie 16 punktów (18. i 28. miejsce podczas lotów w Tauplitz). Pozostałą część zimy spędził na treningach i występach w zawodach Pucharu Kontynentalnego - także bez sukcesów. Austriacki skoczek od kilku lat narzekał na coraz większe problemy z kręgosłupem, a ostatnimi czasy poważnie rozważał zakończenie sportowej kariery. MŚ w lotach w czeskim Harrachovie są więc ostatnią szansą w karierze na jego występ w zawodach tej rangi.

Warto przypomnieć, że Martin Koch to złoty medalista olimpijski w drużynie (Turyn 2006), trzykrotny drużynowy Mistrz Świata (Oslo 2011, Liberec 2009), trzykrotny drużynowy Mistrz Świata w lotach (Oberstdorf 2008, Planica 2010, Vikersund 2012), indywidualny medlista MŚ w lotach (srebro Oberstdorf 2008, brąz Vikersund 2012). Austriak pięciokrotnie zwyciężał w zawodach PŚ (na podium stał aż 23 razy).

Jeśli 32-letni Austriak zakończy karierę po sezonie, dołączy tym samym do innych wielkich skoczków, którzy deklarowali odłożenie nart lub poważnie się nad tym zastanawiają. W tym gronie są m.in. Jakub Janda, Simon Ammann, Thomas Morgenstern, czy Bjoern Einar Romoeren.

 

Źródło: martinkoch.at / informacja własna

Dodaj komentarz