You are currently viewing PK ZAKOPANE – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM

PK ZAKOPANE – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM

Zakopane Wielka.Krokiew B.Leja - PK ZAKOPANE - ZAPOWIEDŹ, PROGRAM

W cieniu rywalizacji o Kryszałową Kulę z udziałem Kamila Stocha, będziemy mieli także inny polski akcent w skokach. Podczas najbliższego weekendu w Zakopanem odbędzie się przedostatnia runda zmagań Pucharu Kontynentalnego. Przedstawiamy program i zapowiedź konkursów.

Program PK w Zakopanem:

  • 8 marca 2014 r. (sobota):
    • 9:00 – oficjalne treningi (2 serie)
    • 11:30 – KONKURS
  • 9 marca 2014 r. (niedziela):
    • 10:30 – seria próbna
    • 12:00 – KONKURS

Zawody PK w Zakopanem będą ostatnim weekendem przed decydującą rozgrywką o zwycięstwo na zapleczu Pucharu Świata. Do zdobycia jest jeszcze 400 punktów -największe szanse na zwycięstwo w cyklu ma najlepsza aktualnie dwójka: lider klasyfikacji Nejc Dezman (731 punktów) i ścigający go Manuel Fettner (723).

Do rywalizacji o podium wmieszać mogą się skoczkowie niemieccy. Tuż za najlepszą dwójką plasuje się Karl Geiger, który uzbierał 579 „oczek”. Poza nim ponad pięćset punktów mają Daniel Wenig, Markus Eisenbichler i Pius Paschke.

Polacy nie zachwycali w tym roku w PK, może właśnie przed swoją publicznością spiszą się lepiej. Najlepszy z naszych skoczków, Klemens Murańka, ma przed konkursami w Zakopanem 277 punktów, o cztery więcej niż kolejny Stefan Hula. Dodajmy, że Murańka dzielił swoje występy z Pucharem Świata.

informacja własna/ ewoxx.com

Dodaj komentarz