You are currently viewing JOHAN REMEN EVENSEN: BARDAL LĄDUJE ZBYT OSTROŻNIE
Johan Remen Evensen (fot. Kata Deak)

JOHAN REMEN EVENSEN: BARDAL LĄDUJE ZBYT OSTROŻNIE

evensen jr kd - JOHAN REMEN EVENSEN: BARDAL LĄDUJE ZBYT OSTROŻNIEPo drugim konkursie indywidualnym w Lahti norweskie media porównały finałowe skoki Kamila Stocha oraz Andersa Bardala. Johan Remen Evensen, jako ekspert telewizji NRK był pod wrażeniem telemarku Polaka po bardzo dalekim skoku. Skrytykował też swojego rodaka za zbyt ostrożne lądowanie.

 

To wszystko wygląda dobrze jedynie do czasu lądowania – mówi rekordzista świata w długości lotu i dodaje – „Bardal prawdopodobnie jest bardzo niezadowolony, że nie udało mu się dobrze wylądować. Stracił dużo punktów, których może mu ostatecznie zabraknąć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata”.

Norweg w drugim skoku lądował daleko, ale nie zdołał wykonać telemarku. „Popatrzcie na Stocha, skoczył jeszcze dalej a wylądował pięknie. To był szalony skok! [134,5 m – przyp.red.]” – podkreśla Evensen.

Ostatecznie Stoch zwyciężył, a Bardal zajął 11. miejsce ex aequo ze Słoweńcem Nejcem Dezmanem. Dziennikarze norweskiej telewizji uważają, że ich reprezentant przez lądowanie na dwie nogi stracił od 5 do nawet 9 punktów i powinien zachować się bardziej odważnie.

„Anders skacze bardzo daleko, ale ląduje ostrożnie w obawie o swoje kolana. Niestety w ten sposób traci dużo punktów i dobrze o tym wie.” Evensen nie może wyjść z podziwu nad stylem skakania podwójnego Mistrza Olimpijskiego, który wielokrotnie podczas tego sezonu dostawał noty 20-punktowe: „Kamil wie, że ma wykonać telemark, nieważne jak daleko by szybował. I to jest bardzo fajne!”

Przyznaje jednak, że takie ryzykowne lądowanie może być niebezpieczne. Jako przykład przytacza kolano Kamila, za które Polak trzymał się z grymasem bólu na twarzy kiedy sędziowie oceniali jego finałową próbę.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz