You are currently viewing SVEN HANNAWALD SPOTKAŁ SIĘ z POLSKIMI FANAMI (AUDIO)

SVEN HANNAWALD SPOTKAŁ SIĘ z POLSKIMI FANAMI (AUDIO)

Hannawald Sven PL fot.Gosia .Mynett - SVEN HANNAWALD SPOTKAŁ SIĘ z POLSKIMI FANAMI (AUDIO)W tym tygodniu w Polsce gości wybitny były niemiecki skoczek narciarski – Sven Hannawald. W środę miały miejsce jego dwa spotkania z polskim fanami – jedno w warszawskim Empiku Junior, a drugie w Kinie Czary. Łącznie przez prawie kilka godzin odpowiadał na pytania fanów i podpisywał swoją biografię „Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia.”, którą przyjechał do Polski promować.

 

Przekrój tematów poruszany podczas obu spotkań był dość szeroki. Przedstawiamy kilka najciekawsze wątków.

 

Sven Hannawald:

o najbardziej nietypowych prezentach od polskich fanek: „Najdziwniejszym  prezentem od fanki był stanik. Muszę przyznać, że nie liczyłem wszystkich propozycji matrymonialnych”.

o sytuacji w 2001 roku, kiedy polscy kibice rzucali w niego śnieżkami na skoczni: „Nie wiem, czemu akurat w ten sposób byłem traktowany w Polsce. Zwykle przed skokiem byłem bardzo skoncentrowany i skupiony i przez niektórych mogło być to odbierane jako rodzaj arogancji. Dzięki pomocy m.in. Adama Małysza później było to inaczej postrzegane”.

o swoich obecnych zajęciach: „Cieszę się życiem, czego wcześniej robić nie mogłem. Skupiam się na rzeczach, które sprawiają mi radość, czyli na piłce nożnej i wyścigach samochodowych”.

o popularności skoków względem innych sportów: „Skoki narciarskie najbardziej znane są w Polsce i w Niemczech, ale również w krajach, gdzie odbywają się konkursy Pucharu Świata, m.in. w Skandynawii. Skoczkowie nie są jednak gwiazdami światowego formatu, tak jak np. piłkarze".

Sven1 - SVEN HANNAWALD SPOTKAŁ SIĘ z POLSKIMI FANAMI (AUDIO)- o tym, czy po wszystkich ciężkich przeżyciach nadal uważa, że warto było zostać sportowcem: „Tak, gdy byłem małym dzieckiem, oglądałem z tatą Turniej Czterech Skoczni i wtedy marzyłem, aby udało mi się go wygrać. Udało mi się to i jestem spełniony”.

- o tym, komu z obecnie skaczących zawodników kibicuje: „Nie kibicuję w szczególności jednemu skoczkowi, skupiam się na tym kto jest najlepszy, kto wygrywa. Staram się ustalać przyczyny, rozmyślać nad tym, dlaczego akurat dany skoczek jest najlepszy".

- o skokach narciarskich kobiet: „Bardzo cieszy sytuacja, że damskie skoki są coraz bardziej popularne, szczególnie ucieszył mnie złoty medal olimpijski Niemki Cariny Vogt. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, czy kobiece skoki przebiją się aż tak jak męskie. Skoki kobiet są jednak popularne np. w USA, czy Austrii. Pojedyncze zawodniczki skakały na skoczniach mamucich – byłem obecny w Kulm, kiedy Daniela Iraschko skoczyła 200 metrów. Co więcej – sądzę, że panie na Igrzyskach będą kiedyś miały konkursy na dużej skoczni”.

- o niemieckich skoczkach: „Severin Freund jest osobą, która może odnosić sukcesy,  ale tylko wtedy, gdy w sytuacjach stresowych byłby w stanie pokazać optymalną jakość skoków. Richard Freitag, Andreas Wellinger i Marinus Kraus w momencie kiedy złapią odpowiedni rytm, także są w stanie skakać na najwyższym poziomie”.

ODSŁUCHAJ NAGRANIE AUDIO z TEGO SPOTKANIA

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz