You are currently viewing PK W ZAKOPANEM: SEMENIC NA PROWADZENIU, CZTERECH POLAKÓW W SERII FINAŁOWEJ

PK W ZAKOPANEM: SEMENIC NA PROWADZENIU, CZTERECH POLAKÓW W SERII FINAŁOWEJ

semenic anze s.piwowar - PK W ZAKOPANEM: SEMENIC NA PROWADZENIU, CZTERECH POLAKÓW W SERII FINAŁOWEJ

Anze Semenic prowadzi po pierwszej serii konkursowej Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Drugie miejsce zajmuje Niemiec – Daniel Wenig, a trzeci jest Słoweniec – Anze Lanisek.

Słoweniec po skoku na 126 metr wyprzedza o 1,2 pkt Daniela Weniga. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów oddał najdłuższy skok podczas pierwszej serii konkursowej w stolicy Tatr (135,5 m), jednak uczynił to w korzystniejszych warunkach atmosferycznych. Wysoką trzecią pozycję zajmuje Anze Lanisek, który lądował na 126 metrze.

Tuż za pierwszą „trójką” plasuje się zwycięzca drugiego treningu – Cene Prevc (125,5 m). Na 5. i 6. miejscu znaleźli się odpowiednio Michael Dreher (132,5 m) oraz Michail Maksimochkin (133 m).

W serii finałowej zobaczymy czterech polskich skoczków. Nasi nie zachwycili – najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym jest Bartłomiej Kłusek, który uzyskał w swojej próbie 116 metrów, co daje mu w tej chwili 19. miejsce. Na 20. miejscu ex aequo uplasowali się Stefan Hula (113, 5m) ora Jakub Wolny (116 m). Na 22. pozycji sklasyfikowany został Krzysztof Biegun (119, 5 m).

WYNIKI I SERII

 

Źródło:  Informacja Własna

 

Dodaj komentarz