You are currently viewing SEVERIN FREUND: „ZWYCIĘSTWO NA HOLMENKOLLEN TO WIELKA RZECZ”

SEVERIN FREUND: „ZWYCIĘSTWO NA HOLMENKOLLEN TO WIELKA RZECZ”

freund severin kd2 - SEVERIN FREUND: "ZWYCIĘSTWO NA HOLMENKOLLEN TO WIELKA RZECZ"Severin Freund zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata, rozgrywanym na legendarnej skoczni Holmenkollbakken w norweskim Oslo. Za nim na podium uplasował się najlepszy w  Trondheim – Anders Bardal. Lider klasyfikacji generalnej PŚ – Kamil Stoch, był dziś trzeci.

 

„Warunki nie były łatwe, ale widziałem na liście wyników, że zwyciężyłem w obu seriach, a jeżeli wygrywa się obie rundy, to znaczy, że jest się najlepszym” – powiedział triumfator dzisiejszych zawodów. Niemiecki skoczek pochwalił również kibiców zgromadzonych pod obiektem. Publiczność jest tutaj zawsze niesamowita. Dzięki niej można poczuć historię tego miejsca. Zwycięstwo na na tej skoczni to wielka rzecz” – stwierdził zawodnik.

Z drugiego stopnia na podium cieszył się także Anders Bardal. „To coś wyjątkowego zakończyć na drugim miejscu zawody na Holmenkollen. Wygranie tutaj jest czymś wspaniałym dla skoczka, jednak byłoby bardzo trudno pokonać  Severina Freunda” – powiedział Norweg. Bardal wspomniał również o atmosferze panującej pod skocznią. „Atmosfera była wspaniała. Było wielu kibiców z Polski, którzy robili duży hałas” – dodał skoczek.

Trzeci w konkursie Kamil Stoch podkreślił wysoki poziom dzisiejszych zawodów. „Jestem zadowolony ze swojego wystepu. To była trudna rywalizacja na bardzo wysokim poziomie„. Chociaż nasz reprezentant umocnił dziś swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ, jak przyznał,  uwagę koncentruje tylko na kolejnych występach. „Staram się nie myśleć o końcowej klasyfikacji. Skupiam się na swoich skokach” – podsumował Polak.

 

Katarzyna Skoczek / Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz