You are currently viewing SŁOWEŃCY z KRANJCEM NA MŚ w LOTACH w HARRACHOVIE

SŁOWEŃCY z KRANJCEM NA MŚ w LOTACH w HARRACHOVIE

Kranjec Robert Zako S.Piwowar - SŁOWEŃCY z KRANJCEM NA MŚ w LOTACH w HARRACHOVIETrener słoweńskiej kadry – Goran Janus ogłosił kadrę na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w czeskim Harrachovie. Niespodzianek raczej brak, a co najważniejsze – do składu powraca Robert Kranjec, który na Čertaku będzie bronił tytułu sprzed dwóch lat.

 

W Harrachovie zaprezentują się: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Jernej Damjan, Nejc Dezman i Tomaz Naglic. Do składu powraca po przerwie trwającej od Falun powraca Kranjec mający problemy z kolanem. Okazuje się jednak, że po treningach na dużej skoczni (HS-139) w Planicy jego dyspozycja zdrowotna i sportowa uległa poprawie. W związku z tym Janus postanowił dołączyć go do składu. Kranjec w Harrachovie będzie bronił tytułu Mistrza Świata w lotach, który zdobył dwa lata temu w Vikersund.

W składzie słoweńskiej drużyny jest też obecny wicelider PŚ Peter Prevc oraz Jurij Tepes, znany z zamiłowania do lotów. Ten ostatni rok temu na słynnym Čertaku poszybował aż na 220 metr (najdłuższy skok w historii obiektu), nie zdołał jednak ustać tej próby. Niewątpliwie Słoweńcy będą jednymi z głównych kandydatów do medali zarówno indywidualnych, jak i w konkursie drużynowym.

Jeszcze przed MŚ - we wtorek - Słoweńcy będą testować sprzęt na skoczni dużej w rodzimej Planicy. 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz