You are currently viewing SKŁADY NIEMCÓW, ROSJAN i AMERYKANÓW NA MŚ w LOTACH

SKŁADY NIEMCÓW, ROSJAN i AMERYKANÓW NA MŚ w LOTACH

Neumayer Michael S.Piwowar - SKŁADY NIEMCÓW, ROSJAN i AMERYKANÓW NA MŚ w LOTACHKolejne ekipy podały składy kadr na MŚ w lotach w Harrachovie. Wiemy już kto będzie reprezentował Niemcy i Rosję. W obu kadrach są zmiany w porównaniu do zmagań pucharowych.

 

Trener Werner Schuster do lotów na czeskim mamucie nominował sześciu zawodników. Będą to: Severin Freund, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus, Michael Neumayer i Markus Eisenbichler. Ten ostatni zastąpi w składzie słabiej spisującego się ostatnio Richarda Freitaga. „Na chwilę obecną Richard nie ma na tyle pewności siebie i techniki potrzebnej na skoczni mamuciej. W ostatnim punkcie tego sezonu chcemy zaprezentować się najlepiej jak to możliwe i odnieść sukces. Severin Freund jest zawodnikiem, który po wybitnych ostatnich występach jest w stanie walczyć nawet o tytuł mistrzowski w lotach narciarskich” – powiedział trener Werner Schuster.

Rosja pojedzie do Harrachova w dość okrojonym składzie. Zaprezentują się tylko Dimitry Vassiliev i Denis Kornilov. Decyzją trenera Siergieja Zubkova, pozostali jego podopieczni, którzy występowali do tej pory w PŚ wezmą udział w konkursach kończących sezon Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Niżnym Tagilu (15-16 marca).

Na czeskim mamucie wystąpią także Amerykanie. Decyzją sztabu szkoleniowego USA w MŚ w lotach zaprezentują się Anders Johnson i Nicholas Fairall. W związku z tym zarówno Amerykanie, jak i Rosjanie nie wystartują w konkursie drużynowym.

 

Źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz