You are currently viewing TAKANOBU OKABE KOŃCZY KARIERĘ

TAKANOBU OKABE KOŃCZY KARIERĘ

43-letni skoczek narciarski – Takanobu Okabe podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Od dłuższego czasu japoński zawodnik był najstarszym aktywnym skoczkiem, który startował w zawodach rangi międzynarodowej FIS.

 

Okabe zakończy karierę wraz z końcem zimowego sezonu, kiedy to weźmie udział w krajowych konkursach skoków w Sapporo.

„Właściwie to chciałbym kontynuować skakanie na nartach, ale młodsi zawodnicy są już teraz lepsi. Nadszedł czas na następne pokolenia” – powiedział doświadczony Japończyk, który ma w planach pracę jako trener skoków narciarskich.

Takanobu Okabe zadebiutował w Pucharze Świata 17 grudnia 1988 roku w Sapporo. Pierwszy raz na pucharowym podium stanął w marcu 1993 roku (2. miejsce), co więcej – była to jego pierwsza punktowa zdobycz w karierze. Zawody PŚ wygrywał pięciokrotnie, na podium znajdował się 23 razy. Jest Mistrzem i Wicemistrzem Olimpijskim w drużynie (złoto Nagano 1998, srebro Lillehammer 1994), indywidualnym Mistrzem Świata ze skoczni normalnej (Thunder Bay 1995) oraz czterokrotnym medalistą MŚ w drużynie (srebro Trondheim 1997, trzy razy brąz: Thunder Bay 1995, Sapporo 2007, Liberec 2009).

 

Źródło: FIS

 

Dodaj komentarz