You are currently viewing FALUN: TAKANASHI WYGRYWA WSZYSTKIE TRENINGI, SŁABE POLKI

FALUN: TAKANASHI WYGRYWA WSZYSTKIE TRENINGI, SŁABE POLKI

takanashi sara konf s.piwowar - FALUN: TAKANASHI WYGRYWA WSZYSTKIE TRENINGI, SŁABE POLKI

Japonka Sara Takanashi nie zwalnia tempa, nawet w trenigach. Przed kwalifikacjami i zawodami PŚ w Falun zdążyła zwyciężyć w obu seriach treningowych. Słabo spisały się startujące w Szwecji Polki, które wyraźnie odstają od bardziej doświadczonych koleżanek.

W pierwszej rundzie treningowej japońska dominatorka skoczyła 97 metrów. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Yuki Ito (94 m), trzecia była Niemka Carina Vogt (90 m).

W drugim skoku Takanashi wylądowała trzy i pół metra bliżej niż w pierwszej próbie. Druga ponownie była Ito (92,5 m), a trzecia Coline Mattel ( 87 m).

W ostatnim treningu również czołówkę otworzyły wyniki Japonek. Takanashi odleciała tym razem zdecydowanie. Skoczyła 94 metry, a Ito „tylko” 88. Trzecia tym razem była Amerykanka Jessica Jerome (87,5 m).

Polki odstają poziomem od bardziej doświadczonych zawodniczek. Najlepsza próba należała do Joanny Szwab – w pierwszym skokuskoczyła 79,5 m (39. miejsce). Poza tym skokiem nasze panie nie przekraczały 70 metrów, plasując się pod koniec, lub na końcu stawki.

PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Dodaj komentarz