You are currently viewing PK W NIŻNYM TAGILE: ROK JUSTIN TRIUMFUJE

PK W NIŻNYM TAGILE: ROK JUSTIN TRIUMFUJE

Justin Rok B.Leja  1024x682 - PK W NIŻNYM TAGILE: ROK JUSTIN TRIUMFUJESilne podmuchy wiatru nie utrudniają skakania jedynie w Harrachovie – na zawodach Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile także dawały o sobie znać. W jednoseryjnym konkursie zwyciężył Słoweniec Rok Justin.

Justin zagwarantował sobie zwycięstwo lądując na 129 metrze (122.9 pkt). Manuel Fettner oddał najdłuższy skok w konkursie, jednak niskie noty za lądowanie i punkty odjęte za wiatr dały mu 2. miejsce (134m, 116.5 pkt). Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Michaił Maksimochkin (126m, 113.9 pkt).

Polacy nie zachwycili. Najlepszy z nich, Stefan Hula, zajął 15. miejsce (118.5m), tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł (118m). Na 20. pozycji został sklasyfikowany Krzysztof Miętus (117.5m) a Bartłomiej Kłusek uplasował się na 29. pozycji (112m).

Z trudnymi warunkami panującymi na skoczni nie poradzili sobie Jakub Wolny, który zajął 32. pozycję (107m, 95 pkt), a także Krzysztof Biegun (102m, 59.2 pkt) kończąc zawody na 38. miejscu.

Pełne wyniki konkursu można zobaczyć TUTAJ.

59.2

Sytuacja w klasyfikacji generalnej uległa zmianie - po dobrym występie Manuel Fettner objął pozycję lidera wyprzedzając Nejca Dezmana o 72 pkt, a zwycięzca dzisiejszych zawodów awansował na 3. miejsce (strata do lidera - 114 pkt). Przy absencji Dezmana w Rosji Fettner zapewnił więc sobie triumf w całym sezonie Pucharu Kontynentalnego.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostał Stefan Hula (14.).

Jutro o godzinie 7:00 czasu polskiego rozpocznie się seria próbna, a na godzinę 8:00 planowane jest rozpoczęcie konkursu kończącego sezon 2013/2014.

Źródło: ewoxx.com