You are currently viewing PŚ Pań FALUN: TAKANASHI NIE DO ZATRZYMANIA, SŁABA POSTAWA POLEK

PŚ Pań FALUN: TAKANASHI NIE DO ZATRZYMANIA, SŁABA POSTAWA POLEK

Takanashi Sara flower.ceremony S.Piwowar - PŚ Pań FALUN: TAKANASHI NIE DO ZATRZYMANIA, SŁABA POSTAWA POLEK

Sara Takanashi prowadząca po pierwszej serii konkursowej Pucharu Świata Pań w Falun, zwyciężyła ze sporą przewagą nad rywalkami. Japonka wyprzedziła swoja rodaczkę Yuki Ito oraz Finkę Julię Kykkaenen.

W pierwszej serii konkursowej liderka Pucharu Świata w trudnych warunkach oddała najdłuższy skok (90,5 m). Na skoczni HS-100 świetnie poradziła sobie również Yuki Ito, która do prowadzącej Japonki traciła 4,1 pkt. Na wysokim trzecim miejscu znajdowała się Carina Vogt. Mistrzyni olimpijska z Soczi lądowała na 88,5 metrze.

W serii finałowej Sara Takanashi potwierdziła swoja dominację, ladując za granicą 90 metra. Swoją rodaczkę Yuiki Ito (89,5/89 m) wyprzedziła aż o 9,7 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Kykkaenen, która zawdzięcza trzecie miejsce dalekiemu skokowi (87 m) w serii finałowej. Tuż za podium uplasowała się Julia Clair (83,5/87 m).

Carina Vogt ostatecznie była piąta (88,5/84 m). Czołową „6” uzupełniła Spela Rogelj (84/87,5 m).

W konkursie wzięły udział również biało-czerwone, które spisały się bardzo słabo. Startująca z pierwszym numerem startowym Joanna Szwab uzyskała 74m, co w rezultacie dało jej odległe 46 miejsce. Jeszcze gorzej zaprezentowała się Magdalena Pałasz, która ukończyła rywalizację na ostatnim miejscu.

 

PEŁNE WYNIKI I SERII

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

KLASYFIKACJA GENERALNA

 

Kolejny konkurs pań w Falun już jutro. Rozpiskę znaleźć można w banerze na stronie głównej.

 

informacja własna

Dodaj komentarz