You are currently viewing PK W NIŻNYM TAGILE: OSTATNI KONKURS ODWOŁANY, SEZON DLA FETTNERA
Manuel Fettner, fot. Stefan Piwowar

PK W NIŻNYM TAGILE: OSTATNI KONKURS ODWOŁANY, SEZON DLA FETTNERA

fettner manuel2 s.piwowar - PK W NIŻNYM TAGILE: OSTATNI KONKURS ODWOŁANY, SEZON DLA FETTNERAWarunki pogodowe nie poprawiły się w Rosji, wiatr nadal jest bardzo silny. Po wczorajszym jednoseryjnym konkursie, dzisiejsze finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego zostały odwołane. Najlepszym zawodnikiem sezonu został zatem Austriak Manuel Fettner.

Fettner objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po wczorajszym dobrym występie. Zgromadził 803 punkty, dzięki którym został najlepszym zawodnikiem cyklu w sezonie 2013/2014. Podium uzupełnili dwaj Słoweńcy: na 2. miejscu sezon zakończył Nejc Dezman (731 pkt) a na 3. pozycji znalazł się Rok Justin (689 pkt).

W tym sezonie w zawodach punktowało 13 Polaków. Najwyżej sklasyfikowany został Stefan Hula (339 pkt, 14. miejsce). Dalsze miejsca zajęli kolejno: Klemens Murańka (277 pkt, 20. miejsce), Jakub Wolny (139 pkt, 36. miejsce), Aleksander Zniszczoł (133 pkt, 40. miejsce), Bartłomiej Kłusek (120 pkt, 44. miejsce), Krzysztof Biegun (74 pkt, 50. miejsce), Krzysztof Miętus (50 pkt, 74. miejsce), Jakub Kot (28 pkt, 86. miejsce), Andrzej Zapotoczny (24 pkt, 94. miejsce). Adam Ruda i Grzegorz Miętus zebrali po 5 pkt i są sklasyfikowani na 134. pozycji, Krzysztof Leja uplasował się na 142. miejscu po zdobyciu 3 pkt, a Łukasz Rutkowski ostatecznie zajął 146. miejsce (2 pkt).

Żadnych punktów nie zdobyli Artur Kukuła, Przemysław Kantyka, Stanisław Biela oraz Wojciech Gąsienica-Kotelnicki.