You are currently viewing AUSTRIACKIE KADRY NA ZAWODY FINAŁOWE w PLANICY

AUSTRIACKIE KADRY NA ZAWODY FINAŁOWE w PLANICY

Austriacy udadzą się na zawody Pucharu Świata do słoweńskiej Planicy w ośmioosobowym składzie, w skład którego wejdzie siedmiu skoczków i jedna skoczkini. 

 

Trener Alexander Pointner nominował do składu na finał PŚ siedmiu zawodników. Będą to: Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl i Manuel Fettner.

Spoglądając na dokonania w tym sezonie można powiedzieć, że Austriacy nie mają najlepszej passy w porównaniu do lat ubiegłych. W klasyfikacji generalnej PŚ po raz pierwszy od siedmiu lat na podium nie znajdzie się żaden z reprezentantów tego kraju, żaden Austriak nie zdobył indywidualnego medalu Igrzysk Olimpijskich. W Soczi w konkursie drużynowym podopieczni Alexandra Pointnera wywalczyli co prawda srebro, jednak aspiracje zarówno kibiców, jak i samych zawodników były z pewnością większe. W Planicy, Austriacy skupią się z pewnością na obronie prowadzenia w Pucharze Narodów.

Austriackie żeńskie skoki narciarskie będą reprezentowane jedynie przez młodziutką Chiarę Hoelzl. Wielkimi nieobecnymi będą kontuzjowane Daniela Iraschko-Stolz oraz Jacqueline Seifriedsberger.

 

Źródło: ÖSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz