You are currently viewing JOHAN REMEN EVENSEN ROZWAŻA POWRÓT DO SKOKÓW

JOHAN REMEN EVENSEN ROZWAŻA POWRÓT DO SKOKÓW

evensen jr lot kd - JOHAN REMEN EVENSEN ROZWAŻA POWRÓT DO SKOKÓWRekordzista świata w długości lotu Johan Remen Evensen zastanawia się nad powrotem do pucharowej rywalizacji. Zawodnik, który dwa lata temu zakończył sportową karierę, przyznał, że do takich rozważań zainspirowało go wznowienie kariery przez Bjoerna Einara Romorena.

 

Mam ochotę znów skakać i nie widzę ku temu przeszkód. Bjoern Einar Romoeren jest przykładem tego, że pomimo przerwy w sporcie można utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Wymaga to dużo pracy, ale jest możliwe. Także Anders Jacobsen powrócił do skoków. Uważam, że dla mnie też drzwi nie są zamknięte” – powiedział 28-letni sportowiec.

Dwa lata poza Pucharem Świata zmieniły poglądy  Norwega na niektóre kwestie związane ze skakaniem. Kiedyś utrzymanie się w czołówce wymagało zbyt wiele od mojego ciała. Teraz sporo się w nim zmieniło pod względem muskulatury. Nie muszę startować w każdych zawodach. Mogę się skupić np. na lotach narciarskich” – stwierdził skoczek.

Zgodnie z zapowiedzią, ostateczną decyzję co do powrotu na skocznię, Evensen podejmie dopiero po zakończeniu sezonu. Warto zaznaczyć, że norweski skoczek już kilkukrotnie zapowiadał powrót, jednak póki co – nic z tych planów nie wynikło. Może tym razem zapowiedzi okażą się prawdziwe.

 

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz