You are currently viewing MARTIN KOCH KOŃCZY KARIERĘ

MARTIN KOCH KOŃCZY KARIERĘ

Koch Martin Planica lot S.Piwowar - MARTIN KOCH KOŃCZY KARIERĘZawody w Planicy, które tradycyjnie zwieńczą sezon Pucharu Świata, będą także ostatnimi w karierze Marina Kocha. W obecności tysięcy kibiców i wieloletnich przyjaciół ze skoczni wybitny austriacki lotnik odda w sobotę swój pożegnalny skok.

Choć nie będzie się on liczył w klasyfikacji konkursu, będzie ukoronowaniem wielu lat pracy zawodnika i okazją do podzielenia się z kibicami ostatnimi chwilami sportowej kariery.

Ten szczególny dla skoczka moment będą z nim dzielić także koledzy z reprezentacji, między innymi Thomas Morgenstern i Daniela Iraschko-Stolz, dla których sezon skończył się kilka tygodni wcześniej.

Oczywiście jestem trochę smutny, ale przeżyłem wspaniałe chwile jako skoczek i cieszyłem się każdą sekundą sportowego życia– napisał na swojej oficjalnej stronie Martin. Teraz jest czas dla moich młodszych kolegów. Życzę im wszystkiego najlepszego– dodał Austriak.

 Choć największe sportowe sukcesy odnosił wraz z drużyną, Martin ma na swoim koncie także medale indywidualne. W 2008 roku został wicemistrzem świata w lotach, dwa lata temu stanął na najniższym stopniu podium tych zawodów.

Źródło: martinkoch.at/skispringen.com

 

 

Dodaj komentarz