You are currently viewing SIMON AMMANN BĘDZIE KONTYNUOWAŁ SPORTOWĄ KARIERĘ!

SIMON AMMANN BĘDZIE KONTYNUOWAŁ SPORTOWĄ KARIERĘ!

dsc05857 - SIMON AMMANN BĘDZIE KONTYNUOWAŁ SPORTOWĄ KARIERĘ!Simon Ammann będzie kontynuował sportową karierę! Szwajcar poinformował o tym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Tym samym prawdopodobnie uciął spekulacje dotyczące jego sportowej przyszłości, co najmniej na czas jednego roku.

 

„Dzisiaj jadę do Planicy, aby bronić miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, aby mieć zapewnioną kwalifikację podczas startu przyszłego sezonu” – napisał Ammann. Wcześniej pojawiały się informacje, także od samego szwajcarskiego skoczka, że poważnie rozważa zakończenie sportowej kariery po sezonie olimpijskim 2013/2014.

Aktualnie 32-letni zawodnik zajmuje 7. lokatę (728 pkt) w klasyfikacji generalnej PŚ i z czołowej „10” na pewno nie wypadnie. Ważne jest jednak samo zapewnienie doświadczonego skoczka o chęci dalszych występów na skoczni.

Przypomnijmy, że 32-letni Simon Ammann jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. Jest czterokrotnym Mistrzem Olimpijskim (Salt Lake City – 2 złota, Vancouver – 2 złota), Mistrzem Świata (Sapporo 2007), Mistrzem Świata w lotach (Planica 2010), zdobywcą Kryształowej Kuli (sezon 2009/2010). Triumfował w Turnieju Nordyckim (2010 r.) i Letniej Grand Prix (2009 r.). Do kompletu najważniejszych trofeów w skokach narciarskich brakuje mu tylko triumfu w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

 

informacja własna

Dodaj komentarz