You are currently viewing KAMIL STOCH: „ZAPRACOWAŁEM SOBIE NA TEN SUKCES” (WIDEO)

KAMIL STOCH: „ZAPRACOWAŁEM SOBIE NA TEN SUKCES” (WIDEO)

Stoch Kamil fot.Klaudia.Zadebska - KAMIL STOCH: "ZAPRACOWAŁEM SOBIE NA TEN SUKCES" (WIDEO)Kamil Stoch zapewnił sobie dzisiaj zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata 2013/2014 i w niedzielę odbierze jedno z najcenniejszych trofeów narciarstwa – Kryształową Kulę. Polski skoczek na gorąco, tuż po konkursie skomentował ten sukces i swoje przeżycia z tym związane.

 

„Wiem, że zrobiłem wszystko co się dało i jestem z siebie zadowolony i dumny, a nawet zaskoczony. Zrobiłem dzisiaj dobrą pracę, oddałem dwa dobre skoki, które co najważniejsze – sprawiały mi radość” – powiedział tuż po zakończeniu konkursu.

Stoch stwierdził też, że Planica staje się dla niego wyjątkowa: „Od teraz Planica to będzie miejsce specjalne. Ten sukces to coś o czym zawsze marzyłem i to na co tak długo i ciężko pracowałem – pomimo przeciwności losu, bo czasem nie szło, czasem człowiek wstawał i miał dość wszystkiego. Po prostu szedłem wtedy na kolejny trening, który przybliżał mnie do realizacji celów. Musiałem na wszystko zapracować”.

Zapytany który triumf jest cenniejszy – pucharowy, czy olimpijski, odpowiedział: „Nie da się powiedzieć co jest cenniejsze – olimpijskie złoto, czy Kryształowa Kula. Na każdy sukces trzeba pracować”.

Jak sam zapowiada, nie zamierza jednak spoczywać na laurach. „Teraz chcę się dalej się rozwijać, stawać się coraz lepszym, ulepszać swoje skoki i czerpać z tego dużo radości. Dopóki będzie mi to sprawiało przyjemność – będę to robił” – zakończył Stoch.

informacja własna

Dodaj komentarz