You are currently viewing PETER PREVC: KAŻDY SUKCES MA SWOJĄ CHWILĘ

PETER PREVC: KAŻDY SUKCES MA SWOJĄ CHWILĘ

prevc peter2 s.piwowar - PETER PREVC: KAŻDY SUKCES MA SWOJĄ CHWILĘPeter Prevc okazał się najlepszy w finałowym konkursie Pucharu Świata w Planicy. Słoweniec dzięki świetnej postawie awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po zawodach nie krył swojego zadowolenia oraz wdzięczności dla wspaniałej publiczności.

Można śmiało powiedzieć, iż był to najlepszy sezon w wykonaniu słoweńskiego sportowca. Medale Igrzysk Olimpijskich, Mała Kryształowa Kula za loty narciarskie i zwycięstwo przed własną publicznością, to tylko niektóre z osiągnięć rokującego nadzieje na przyszłość skoczka.

Dwa bardzo dalekie skoki pozwoliły Peterowi wyprzedzić Severina Freunda oraz Andersa Bardala. Nie obyło się jednak bez kilku błędów w jego skokach, mimo wszystko reprezentant gospodarzy jest zadowolony ze swojej postawy w ostatnim konkursie sezonu 2013/2014.

W tym roku było wiele szczęśliwych momentów. Każdy sukces ma swoją chwilę. Warunki były dzisiaj sprawiedliwe dla wszystkich zawodników. Jestem bardzo szczęśliwy, że ostatni skok udał mi się aż tak dobrze. Podziękowania należą się także kibicom, którzy byli dzisiaj na skoczni, mimo ulewnego deszczu. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych dni w moim życiu. Wygrać na własnym terenie, to czysta przyjemność. Szkoda Roberta Kranjca, który nie przebrnął kwalifikacji – komentuje Prevc.

Z takiej postawy zadowolony był również trener kadry Goran Janus, który komplementował swojego podopiecznego: Zawody były bardzo trudne. Należy podziękować pracownikom oraz sędziom za ich ciężką pracę. Po pierwszej serii różnice były naprawdę niewielkie. W serii finałowej Peter uzyskał 142m, co jest nowym rekordem obiektu – taki sukces na koniec sezonu może odnieść jedynie mistrz.

Źródło: informacja własna/sloski.si

Dodaj komentarz