You are currently viewing ALEXANDER POINTNER: „MUSZĘ OKREŚLIĆ SWOJĄ DALSZĄ DROGĘ”

ALEXANDER POINTNER: „MUSZĘ OKREŚLIĆ SWOJĄ DALSZĄ DROGĘ”

Koniec olimpijskiego sezonu jest początkiem kluczowych rozstrzygnięć w karierach nie tylko zawodników, ale i trenerów. Umowa Alexandra Pointnera z drużyną austriacką wygasa, ale są już nowe propozycje. Czy po raz jedenasty poprowadzi on Austriaków? Decyzję poznamy w ciągu dwóch tygodni.

 

„Obecnie prowadzę rozmowy, następnie zadecyduję. Nie chcę zwlekać. Muszę określić swoją dalszą drogę” – stwierdził Pointner.

Szkoleniowiec podkreślił, że współpraca z ekipą austriacką była owocna dla obu stron i być może ją przedłuży. Widzę przyszłość z tym zespołem. Wiem jaki program treningowy realizować. Istnieją różne możliwości i oferty, ale przez te wszystkie lata związałem się z  drużyną. Praca z młodymi zawodnikami sprawiła mi wiele radości” – przyznał trener.

Pointner na temat niezadowolenia Gregora Schlierenzauera z jego metod szkoleniowych, powiedział: „Tej kwestii nie będę komentował publicznie. Jest ona do przedyskutowania wewnątrz drużyny i w kierownictwie zespołu”.

Zdaniem współtwórcy sukcesów Thomasa Morgensterna, na decyzję o zakończeniu przez tego skoczka kariery musimy jeszcze poczekać. „Ma dużo do przemyślenia, ale wyjdzie mu to na dobre” – stwierdził Austriak.

Czy w sezonie 2014/15 znów zobaczymy Pointnera w gnieździe trenerskim? „Na razie sprawa z kadrą austriacką nie jest dla mnie zamknięta. Wiem też jednak, że są w moim życiu inne cele. Czas pokaże”  – podsumował Alexander Pointner.

Źródło: kleinezeitung.at

Dodaj komentarz