You are currently viewing PEKKA NIEMELÄ NIE BĘDZIE TRENEREM FIŃSKIEJ KADRY

PEKKA NIEMELÄ NIE BĘDZIE TRENEREM FIŃSKIEJ KADRY

Niemela Pekka fot.Bartosz.Leja  - PEKKA NIEMELÄ NIE BĘDZIE TRENEREM FIŃSKIEJ KADRYTo już pewne – przygoda Pekki Niemelä na stanowisku trenera fińskiej kadry narodowej dobiega końca. Umowa pomiędzy szkoleniowcem, a fińską federacją narciarską wygasa lada dzień, a Fin nie ma zamiaru ponownie ubiegać się o posadę.

 

Nie złożę wniosku aplikacyjnego i nie będę ponownie ubiegał się o stanowisko trenera fińskiej kadry. Cała moja praca z zespołem była przykryta cieniem wątpliwości i publicznej presji – napisał Niemelä na swoim blogu.

Fiński szkoleniowiec zaznaczył, że w warunkach, w jakich przyszło mu trenować kadrę narodową, osiągnął przyzwoite rezultaty. Zwrócił też uwagę, że miał bez porównania gorsze warunki, niż chociażby było to kilkanaście lat temu, kiedy fińskie skoki odnosiły wielkie sukcesy, a w najwyższej formie byli Janne Ahonen i Matti Hautamaeki. „Trener może wykonywać swoją pracę tylko wtedy kiedy ma odpowiednie warunki” – zaznaczył.

Paradoksalnie, miniony sezon był najlepszym od kilku lat w wykonaniu fińskich skoczków. Po raz pierwszy od 2010 roku w zawodach Pucharu Świata wygrał reprezentant Finlandii (Anssi Koivuranta w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku - 2014 r.). W pucharowych konkursach w czołowej "10" plasowali się także: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Jarkko Määttä.

Jako głównych kandydatów do objęcia stanowiska trenera głównego fińskiej kadry wymienia się Kari Yliantillę (były trener Matti Nykänena), który Finów kiedyś już trenował, a także Jani Klingę oraz Jukkę Ylipulli.

 

Źródło: finnjumping.fi / informacja własna

 

Dodaj komentarz