You are currently viewing KRAKÓW GOSPODARZEM ZIMOWYCH IGRZYSK w 2022 ROKU! (PRIMA APRILIS)

KRAKÓW GOSPODARZEM ZIMOWYCH IGRZYSK w 2022 ROKU! (PRIMA APRILIS)

Krakow.2022.ZIO  - KRAKÓW GOSPODARZEM ZIMOWYCH IGRZYSK w 2022 ROKU! (PRIMA APRILIS)Zaskakujące informacje dotarły do nas z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Okazuje się, że z sześciu kandydatów do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku pozostał tylko jeden - Kraków! Pozostałe miasta zrezygnowały z tego przedsięwzięcia.

 

Wnioski aplikacyjne zostały początkowo zgłoszone przez 6 miast (w listopadzie 2013 r.):

  • Ałmaty (Kazachstan)
  • Kraków (Polska)
  • Lwów (Ukraina)
  • Oslo (Norwegia)
  • Pekin (Chiny)
  • Sztokholm (Szwecja)

Kandydatura Szwecji została wycofana już 17 stycznia 2014 roku. Później problemy zaczęły zgłaszać kolejne miasta. Na organizację Igrzysk przez Oslo nie zgodzili się w referendum obywatele miasta. Lwów postanowił wycofać się z przyczyn politycznych. Następnie dość niespodziewanie postanowiły wycofać się Ałmaty oraz Pekin. Zarówno Chiny, jak i Kazachstan stwierdziły, że nie nie posiadają odpowiedniej infrastruktury i kompletu obiektów sportowych potrzebnych do organizacji takiej imprezy, a ich zbudowanie pochłonęłoby zbyt wiele kosztów.

Tym samym jedynym kandydatem do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku pozostał Kraków! Stolica Małopolski wraz z Zakopanem oraz Słowacją może już pochwalić się dużą liczbą obiektów sportowych oraz lokalizacji, w których uprawianie olimpijskich dyscyplin jest Skocznie narciarskie na Krokwi, czy stoki do narciarstwa alpejskiego w Słowacji pozwalają myśleć o udanym przeprowadzeniu imprezy. Przed działaczami oczywiście jeszcze wiele pracy związanej z realizacją projektów budowy m.in. krytych torów łyżwiarskich, jednak teraz już nikt nie wątpi w powodzenie tego projektu.

 

Na Igrzyska w Krakowie zaprasza kibiców sam Adam Małysz:

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz