You are currently viewing MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „CELEM BYŁY MŚ JUNIORÓW i TO WYSZŁO w STU PROCENTACH” (WIDEO)
Trener Maciej Maciusiak z Krzysztofem Biegunem (fot. Andrzej Cienciała)

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „CELEM BYŁY MŚ JUNIORÓW i TO WYSZŁO w STU PROCENTACH” (WIDEO)

Biegun Maciusiak Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "CELEM BYŁY MŚ JUNIORÓW i TO WYSZŁO w STU PROCENTACH" (WIDEO)Trener polskiej kadry juniorów – Maciej Maciusiak, może być zadowolony z osiągnięć swoich podopiecznych w minionym sezonie. Jakub Wolny został Mistrzem Świata Juniorów, polska drużyna również zdobyła złoto tej imprezy, medale Polacy zdobywali także podczas Uniwersjady.

 

„Sezon jak najbardziej na plus, chociaż dla całych polskich skoków był bardzo udany. Cele dla naszej grupy były jednak jeszcze większe, także mamy nad czym pracować. Jestem ogólnie bardzo zadowolony i serdeczne podziękowania dla chłopców za zaufanie do sztabu szkoleniowego. Celem głównym całej grupy były MŚJ i to wyszło w stu procentach. Pracowaliśmy przez rok i coś się udało osiągnąć” – powiedział Maciusiak.

Jak stwierdził szkoleniowiec, jest zadowolony z całej ekipy: Największe sukcesy odnieśli Kuba Wolny [złoto MŚ Juniorów] i Krzysiek Biegun [1. miejsce w konkursie PŚ w Klingenthal], ale również Olek Zniszczoł startował w Mistrzostwach Świata Juniorów i Uniwersjadzie. Pozostali też podnieśli swój poziom sportowy, chociaż może jeszcze wyniki tego nie pokazały”.

Obecnie polskich juniorów czeka jeszcze zgrupowanie regeneracyjne w Kołobrzegu. „Część grupy jest już w Kołobrzegu. Zostajemy tam krótko, chłopcy mają też inne obowiązki – szkoła, studia, matura. Postaramy się wrócić tak, aby na poniedziałek byli w szkole” – zapewnił trener.

Maciusiak zapytany o ewentualne zmiany w składzie kadry juniorskiej na przyszły sezon, odparł: „Musimy trochę podyskutować. Wiadomo, że to są ciężkie rozmowy, bo decyduje się nad czyjąś przyszłością. Myślę, że na pewno jakieś zmiany będą”.

 

rozmawiał Bartosz Leja

Dodaj komentarz