You are currently viewing MACIEJ KOT: „NIE PLANUJĘ TAK DŁUGIEJ KARIERY JAK KASAI”

MACIEJ KOT: „NIE PLANUJĘ TAK DŁUGIEJ KARIERY JAK KASAI”

Kot Maciej Warszawa fot.Jagoda.Bodzianny - MACIEJ KOT: "NIE PLANUJĘ TAK DŁUGIEJ KARIERY JAK KASAI"Po owocnym w sukcesy sezonie polscy skoczkowie w większości będą mogli odpocząć. „Jedni odpoczywają, inni idą na studia. W maju wracamy do treningów” – mówi jednak nasz reprezentant Maciej Kot.

 

Zawodnik twierdzi, że najpiękniejszym momentem minionego sezonu były igrzyska olimpijskie. „Co prawda pod względem wyników nie wyglądały tak jakbym chciał. Były momenty zawodu, szczególnie po konkursie drużynowym, ale było to również wspaniałe wydarzenie pozasportowe” – ocenia skoczek.

Kot przyznał, że tegoroczna zima nie sprzyjała polskim zawodnikom. „Odbyliśmy tylko trzy, cztery treningi na skoczni w Polsce. Nie mam pretensji do organizatorów, bo problemem był brak śniegu.  Ciężko jednak wypracować i podtrzymać formę, kiedy nie ma możliwości treningu” – twierdzi nasz reprezentant.

Polski zawodnik pochwalił dwóch sportowych rywali. „Pozytywnie zaskoczył mnie zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Thomas Diethart, ale i Peter Prevc. Kiedy zaczął wygrywać w Sapporo wiedziałem, że będzie silny na igrzyskach, ale nie sądziłem, że wytrzyma z  formą do końca sezonu i stoczy walkę o wygraną w Pucharze Świata” – przyznał Kot.

Sezon 2013/14 był ostatnim dla wielu utytułowanych skoczków, m.in. dla Martina Schmitta, Martina Kocha czy Bjørna Einara Romørena. Pomimo 41 lat nadal skacze Noriaki Kasai. „Nie planuję tak długiej kariery. Kasai to fenomen. Podziwiam go, ale myślę, że w europejskich realiach to niemożliwe” – twierdzi zawodnik.

Już za rok odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. „Są  chęci i wysokie cele. Skocznia w Falun jest  specyficzna – wymagająca i wrażliwa na warunki atmosferyczne. Wiatr odgrywa tam znaczącą rolę i trzeba będzie liczyć na szczęście” – podsumował skoczek.

 

                                                                                   informacja własna

 

Dodaj komentarz