You are currently viewing AHONEN POTWIERDZIŁ KONTYNUOWANIE SPORTOWEJ KARIERY

AHONEN POTWIERDZIŁ KONTYNUOWANIE SPORTOWEJ KARIERY

ahonen janne b.leja - AHONEN POTWIERDZIŁ KONTYNUOWANIE SPORTOWEJ KARIERYJanne Ahonen, którego z powodu choroby nie oglądaliśmy w kilku ostatnich zawodach Pucharu Świata, postanowił, że będzie kontynuował sportową karierę. 37-letni skoczek w potwierdził to w wywiadzie dla fińskiej telewizji.

 

Doświadczony zawodnik tegoroczne zmagania pucharowe zakończył już w Lahti na początku marca i nie wziął udziału w konkursach w Norwegii, MŚ w lotach oraz w finale w Planicy. Powodem tego miała być grypa i powikłania z nią związane, które wykluczyły Fina nawet z możliwości treningu.

Jak stwierdził Ahonen, jesienią podczas Letniej Grand Prix 2013 oraz na początku sezonu zimowego znajdował się w dobrej dyspozycji, w związku z czym oczekiwania dotyczące wyników były spore. Późniejsze problemy zdrowotne były dla Fina bardzo irytujące. Przyspieszone zakończenie sezonu było spowodowane koniecznością rehabilitacji i dowiedzenia się skąd biorą się dolegliwości zdrowotne. Możliwym jest, że jest to skutek przetrenowania w związku z dość długą przerwą w czynnym uprawianiu sportu.

Pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni zapewnił, że w przyszłym sezonie ma zamiar być w jak najlepszej dyspozycji sportowej i motywacji mu nie zabraknie. "Przykład Noriaki Kasai wciąż daje mi nadzieję" - potwierdził Ahonen.

 
Źródło: mtv.fi / informacja własna
 

Dodaj komentarz