You are currently viewing KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?
Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?

pointner%20alex%20kd - KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?Najprawdopodobniej w przeciągu kilku dni Alexander Pointner pożegna się ze stanowiskiem trenera głównego austriackiej kadry skoczków. Ma to być konsekwencja mniej udanego sezonu ekipy z Austrii. Pojawiają się już nazwiska potencjalnych następców austriackiego trenera.

 

schlierenzauer kd - KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?Oficjalnie koniec współpracy Pointnera z austriackimi skoczkami ma być konsekwencją mniej udanego sezonu zimowego tej kadry. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie między szkoleniowcem, a największą gwiazdą drużyny - Gregorem Schlierenzauerem. Przypomnijmy, że po Igrzyskach w Soczi, popularny "Schlieri" skrytykował kierownictwo sztabu szkoleniowego za to, że nie zabrano do Rosji jego indywidualnego trenera. Dodatkowo 52-krotny triumfator zawodów PŚ stwierdził, że Pointner zbyt mało interesuje się korygowaniem błędów pojawiających się w jego skokach. Czarę goryczy mogły dopełnić problemy zdrowotne austriackiego szkoleniowca, który zaczął borykać się z depresją.

schuster werner kd - KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?Przypomnijmy, że w minionej zimy Austriacy nie zdołali wywalczyć żadnego indywidualnego medalu zarówno na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, jak i podczas Mistrzostw Świata w lotach w Harrachovie, żaden z zawodników tamtej ekipy nie znalazł się też na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Jaśniejszymi punktami sezonu była wygrana Thomasa Dietharta w Turnieju Czterech Skoczni, drużynowe srebro olimpijskie, czy też zwycięstwo w Pucharze Narodów. Były to jednak triumfy na otarcie łez, gdyż w poprzednich sezonach Austriacy brylowali praktycznie we wszystkich najważniejszych imprezach narciarskich.

script>ander b.leja - KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?Pojawiły się już potencjalne kandydatury trenerów, którzy mogliby zastąpić na stanowisku Alexandra Pointnera. Są wśród nich sami Austriacy - Werner Schuster (trener kadry Niemiec), Alexander Stoeckl (trener kadry Norwegii), Andreas Felder (były trener kadry Austrii) i Heinz Kuttin. Co ciekawe, zarówno Stoeckl, jak i Schuster deklarują na chwilę obecną chęć wypełnienia dotychczasowych kontraktów z federacjami narciarskimi w Niemczech i Norwegii. To oznaczałoby, że póki co - nie zastąpią Pointnera. Felder to były znakomity skoczek (wielokrotny medalista MŚ i zdobywca Kryształowej Kuli), a obecnie trener niemieckiej kadry w kombinacji norweskiej. Kuttin jest obecnie delegatem FISu, coś kłóciłoby się z objęciem stanowiska trenera kadry Austrii.

Oficjalną decyzję dotyczącą przyszłości Alexandra Poitnera powinniśmy poznać już w tym tygodniu, natomiast na rozstrzygnięcia związane z jego następcą - poczekamy zapewne trochę dłużej.

 

Źródło: informacja własna / skispringen.com

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Karola

    „Koniec Pointnera” – jak to dramatycznie brzmi 😛

Dodaj komentarz