You are currently viewing NORIAKI KASAI: „MAM ZAMIAR SKAKAĆ DO WIEKU 50 LAT”

NORIAKI KASAI: „MAM ZAMIAR SKAKAĆ DO WIEKU 50 LAT”

Kasai Noriaki Harrachov fot.Bartosz.Leja  - NORIAKI KASAI: "MAM ZAMIAR SKAKAĆ DO WIEKU 50 LAT"Jeden z bohaterów minionej zimy, „weteran” skoków narciarskich – srebrny medalista olimpijski – Noriaki Kasai zapowiedział, że nie zamierza szybko odkładać nart, określił też wiek, do którego chciałby czynnie uczestniczyć w zawodach Pucharu Świata.

 

41-letni Japończyk w zakończonym niedawno sezonie przeżywał kolejną już – sportową młodość. Kasai zdobył srebrny (indywidualnie) i brązowy (drużynowo) medal olimpijski, odniósł też 16 pucharowe zwycięstwo w karierze (podczas lotów w Tauplitz w styczniu 2014 r.).

„Podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich [koreańskie Pyeongchang – 2018 r.] będę miał 45 lat, a na Igrzyskach w 2022 roku – 49 lat. Będę musiał radykalnie zmienić swój trening. Jeśli zdrowi pozwoli, mam zamiar skakać do wieku 50 lat, a później powiedzieć pożegnać się z tym świetnym sportem” – powiedział Kasai.

Jak stwierdził japoński skoczek, główną motywacją będzie dla niego chęć zdobycia złotych medali Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Przypomnijmy, że blisko olimpijskiego tytułu Kasai był w tym roku podczas zmagań w Soczi. Na dużej skoczni do triumfatora – Kamila Stocha – zabrakło mu zaledwie 1,3 punktu.

Dodatkowo, jak się okazało, Noriaki Kasai tuż po powrocie z Soczi ożenił się ze swoją partnerką – Reiną, której oświadczył się po zdobyciu srebrnego medalu olimpijskiego.

 

Źródło: informacja własna / tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz