You are currently viewing TRENERZY NIEMIECKICH KADR BEZ ZMIAN – SCHUSTER ZOSTAJE

TRENERZY NIEMIECKICH KADR BEZ ZMIAN – SCHUSTER ZOSTAJE

schuster werner s.piwowar - TRENERZY NIEMIECKICH KADR BEZ ZMIAN - SCHUSTER ZOSTAJENiemiecki Związek Narciarski poinformował, że w nadchodzącym sezonie 2014/2015, niemieckie sztaby szkoleniowe – zarówno kadry męskiej, jak i żeńskiej – pozostaną bez zmian. Tym samym ucięte zostały spekulacje dotyczące współpracy Wernera Schuster z kadrą Austrii.

 

Przez pewien czas 44-letni szkoleniowiec był wymieniany w gronie kandydatów do objęcia stanowiska trenera kadry Austrii po odchodzącym Alexandrze Pointnerze. Teraz jednak wiadomym jest, że Schuster pozostaje w Niemczech i wypełni kontrakt, który kończy się po sezonie 2014/2015. Tym samym przygotuje niemieckich skoczków do najważniejszej imprezy przyszłej zimy - Mistrzostw Świata w Falun. Przypomnijmy, że dotychczas podopieczni Wernera Schustera zostali drużynowymi Mistrzami Olimpijskimi w Soczi, a Severin Freund wywalczył tytuł Mistrza Świata w lotach oraz znalazł się na trzecim stopniu podium tegorocznej generalnej klasyfikacji PŚ.

Bez zmian pozostanie również skład sztabu szkoleniowego niemieckiej kadry żeńskiej na czele z trenerem Andreasem Bauerem, który doprowadził Carinę Vogt do olimpijskiego złota podczas debiutu pań w Igrzyskach.

 

Źródło: DSV

 

Dodaj komentarz