You are currently viewing MEDIALNY SUKCES STOCHA

MEDIALNY SUKCES STOCHA

Stoch Kamil Wisla fot.B.Leja  - MEDIALNY SUKCES STOCHANieprawdopodobny sukces odniesiony tej zimy przez Kamila Stoch odbił się szerokim echem w mediach. Mimo że skoczek unika udziału w reklamach i trzyma się z dala od środowiska tzw. celebrytów, redakcje dziennikarskie wygenerowały niewiarygodną ilość wiadomości na temat najlepszego zawodnika sezonu. Na jego popularność wpływają też nagrody, które otrzymuje od różnych środowisk, nie tylko sportowych.

Stoch był tej zimy najczęściej pokazywanym w mediach polskim sportowcem. Według raportu firmy „Press Service”, w minionym sezonie pojawiło się aż 40 540 informacji na temat zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zapewniło to ogromne zyski sponsorom skoczka, ponieważ w kontrakty reklamowe zainwestowali nieporównywalnie mniejsze sumy pieniędzy. Stoch 827 razy zdobił okładki gazet i pism. Wartość wszystkich materiałów medialnych, w których podawano informacje o dwukrotnym mistrzu olimpijskim wyniosła aż 233 062 547 zł!

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się najlepsza polska biegaczka narciarska -Justyna Kowalczyk.

W ostatnich dniach popularność Kamila potęgują kolejne nagrody przyznawane mu przez organizacje sportowe, media i głowę państwa.

Za sukcesy odniesione w 2013 i 2014 roku (tytuł mistrza świata wywalczony w Val di Fiemme i brązowy medal zdobyty we Włoszech przez drużynę, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2012-2013 i zwycięstwo w klasyfikacji minionej zimy oraz dwa złote medale olimpijskie) Stoch został wyróżniony Wiktorem 2013 w kategorii „Sportowiec Roku”. Statuetki te zostały przyznane przez Akademię Filmową już po raz dwudziesty dziewiąty, a ceremonia wręczenia odbyła się 29. marca na Zamku Królewskim w Warszawie. Najlepszy polski skoczek otrzymał nagrodę z rąk dziennikarza sportowego, dyrektora TVP Sport pana Włodzimierza Szaranowicza.

Inną ważną ceremonią była Gala Olimpijska, podczas której Kamil Stoch odebrał nagrodę od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym za wybitne osiągnięcia sportowe. Również trener Łukasz Kruczek został uhonorowany za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i osiągnięcia w pracy trenerskiej.

Wizerunek Stocha, a także pozostałych polskich mistrzów olimpijskich (Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki) będzie zdobił kolekcję trzech okolicznościowych znaczków pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu 11 kwietnia. Seria pt. „Polscy Złoci Medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi” zostanie wydana w nakładzie po 150 000 sztuk każdego wzoru i będzie pierwszą  w historii emisją znaczków Poczty Polskiej, która upamiętnia sukces polskich olimpijczyków.

Źródło: pzn.pl/fakt.pl

Ten post ma jeden komentarz

  1. Yubi

    Proponowałabym sformatować artykuł i przejrzeć literówki. pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz