You are currently viewing KRUCZEK dla SkokiPolska O ZGRUPOWANIU KADRY w TURCJI i WSPÓŁPRACY z POLSKĄ KADRĄ

KRUCZEK dla SkokiPolska O ZGRUPOWANIU KADRY w TURCJI i WSPÓŁPRACY z POLSKĄ KADRĄ

Kruczek Lukasz S.Piwowar - KRUCZEK dla SkokiPolska O ZGRUPOWANIU KADRY w TURCJI i WSPÓŁPRACY z POLSKĄ KADRĄPolscy skoczkowie pod koniec kwietnia udadzą się do Turcji celem przeprowadzenia zgrupowania leczniczo-regeneracyjnego, które ma być jednocześnie odpoczynkiem po wyczerpującym sezonie. Kierownictwo nad całą grupą obejmie Łukasz Kruczek, który poinformował nas, że potwierdzenie współpracy z polską kadrą w przyszłym sezonie to już tylko formalność.

 

„Podobnie jak w minionym sezonie będzie to aktywny wypoczynek w Turcji. Zawodnicy poza zmianą klimatu i monotonnego otoczenia z jakim mają do czynienia podczas całego sezonu, będą mieli jednak także zajęcia typowo treningowe” – powiedział polski szkoleniowiec.

Kot Mietus lato 2014 Piasecka.Krol  - KRUCZEK dla SkokiPolska O ZGRUPOWANIU KADRY w TURCJI i WSPÓŁPRACY z POLSKĄ KADRĄDo Turcji udadzą się zawodnicy kadry A, medaliści Mistrzostw Świata Juniorów, a także zawodnicy, których wyniki usatysfakcjonowały sztaby szkoleniowe. W grupie tej znajdą się zatem: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, a także część sztabu szkoleniowego: Maciej Maciusiak, Piotr Fijas, Grzegorz Sobczyk, Kacper Skrobot i Daniel Kwiatkowski. W grupie tej zabraknie tylko Piotra Żyły oraz Jakuba Wolnego, który zajmuje się aktualnie przygotowaniami do matury.

Kruczek Mateja Maciusiak fot.M.Grzywa - KRUCZEK dla SkokiPolska O ZGRUPOWANIU KADRY w TURCJI i WSPÓŁPRACY z POLSKĄ KADRĄKruczek wypowiedział się także na temat swojej dalszej współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim jako szkoleniowiec kadry narodowej: "Wyjazd do Turcji nie ma akurat nic wspólnego z posadą trenera.  Tak, jak już jednak wspominałem pozostały tylko kwestie formalne do dopięcia" - i dodał: "Nowych osób w sztabie szkoleniowym nie będzie. Zależy mi na tym, by najlepsi pozostali na swoich miejscach. Możliwe, że będą przesunięcia, ale to wszystko dopiero po analizie sezonu, którą z innymi trenerami przeprowadzimy niebawem".

Trenera Polaków zapytaliśmy też o Klemensa Murańkę, o którego kolejnych problemach ze wzrokiem informowano kilka tygodni temu. "Na teraz nie ma przerw w treningach. Będzie miał niebawem badania kontrolne i z jego zdrowiem, tak jak z treningami - ewentualne decyzje będą podejmowane na bieżąco" - zakończył Kruczek.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz