HEINZ KUTTIN NOWYM TRENEREM AUSTRIACKIEJ KADRY

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - HEINZ KUTTIN NOWYM TRENEREM AUSTRIACKIEJ KADRYHeinz Kuttin został nowym trenerem austriackiej kadry skoków narciarskich. Zastąpił na tym stanowisku odchodzącego szkoleniowca – Alexandra Pointnera, który ze swoimi podopiecznymi osiągnąć praktycznie wszystkie możliwe sukcesy. W ostatnich miesiącach współpraca nie układała się jednak tak, jak życzyliby sobie tego austriaccy działacze.

 

O zakończeniu współpracy Austriackiego Związku Narciarskiego z Alexandrem Pointnerem pisaliśmy TUTAJ. Podziękowanie za minione lata pojawiło się m.in. na oficjalnym Fan Page'u austriackiej kadry: "Dziękujemy Alex za minione dziesięć lat sukcesów, emocji, także dyskusji, mnóstwa zabawy i wiele emocjonujących, poruszających momentów, które spędziliśmy razem. Życzymy ci wszystkiego najlepszego na przyszłość i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się kiedyś spotkają".

Słowa uznania i nadziei związanej z nowym szkoleniowcem wyraził także Thomas Morgenstern. "Do zobaczenia Alex, dziękuję ci za cały wysiłek i za to, że byłeś naszą siłą napędową jako trener przez ostatnie dziesięć lat. Witaj Heinz, jestem bardzo szczęśliwy z Twojego powodu i już nie mogę się doczekać nadchodzących wyzwań, które staną przed Tobą i całym zespołem" - napisał Morgi na oficjalnym Fan Page'u.

Nowym trenerem austriackiej kadry został Heinz Kuttin. To 43-letni szkoleniowiec, indywidualny trener Morgensterna (od 2008 r.), był asystentem trenera kadry Austrii (sezon 2002/2003), trenerem polskiej kadry B (2003-2004), a od 2004 do 2006 roku trenerem polskiej kadry narodowej. Największe sukcesy trenerskie święcił oczywiście z Morgim, jednak i polskie skoki mają co zawdzięczać Austriakowi. Mimo iż za swojej kadencji był oceniany negatywnie, nie należy jednak zapominać, że doprowadził do Mistrzostwa Świata Juniorów Mateusza Rutkowskiego (Stryn 2004 - tam Polak pokonał samego Morgensterna), a lata przepracowane z Adamem Małyszem, zaprocentowały u Polaka w późniejszej współpracy z Hannu Lepistoe w sezonie 2006/2007.

Czas pokaże, czy po erze Alexandra Pointnera w austriackich skokach nadejdzie era Heinza Kuttina.

 

Źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz