You are currently viewing LGP 2014 BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN

LGP 2014 BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN

Hinterzarten Adlerschanze Rothaus Schanze fot.M.Grzywa - LGP 2014 BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTENObradująca dziś w Zurychu Komisja Kalendarzowa FIS potwierdziła, że w tegorocznej Letniej Grand Prix zabraknie konkursów w niemieckim Hinterzarten. Będzie to pierwsza w historii edycja letnich skoków bez zmagań na Adler-Schanze.

 

Organizatorzy szwarcwaldzkich konkursów są rozczarowani takim obrotem sprawy, jak i podejściem Niemieckiego Związku Narciarskiego do całej sytuacji. Jak twierdzą, nie otrzymali wystarczającego wsparcia w staraniach o przywrócenie Hinterzarten do kalendarza LGP, a jeszcze do dzisiaj taka szansa istniała. Co więcej przez ostatnie lata przeprowadzili szereg działań mających usprawnić medialny odbiór tamtejszej rywalizacji co było związane z wieloma imprezami towarzyszącymi. Wśród argumentów pojawiło się też to, że właśnie skocznie w Hinterzarten były miejscem, w którym na początek sezonu wiele ekip testowało nowe rozwiązania sprzętowe.

Powodem, dla którego FIS zrezygnował z organizacji LGP w tym niemieckim miasteczku są ponoć problemy finansowe komitetu organizacyjnego, a także konkurencyjność zawodów w Klingenthal, kończących sezon, co związane jest też z chęcią ograniczenia ilości letnich konkursów.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, zamierzają wprowadzić wszelkie konieczne zmiany, które doprowadzą do organizacji zawodów LGP w Hinterzarten już w 2015 roku.

 

Źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

 

Dodaj komentarz