You are currently viewing AVVAKUMOVA: „LEKARZE ZADECYDOWALI, ŻE NIE MUSZĘ MIEĆ OPERACJI”

AVVAKUMOVA: „LEKARZE ZADECYDOWALI, ŻE NIE MUSZĘ MIEĆ OPERACJI”

Avvakumova Irina fot.Frederik.Clasen - AVVAKUMOVA: "LEKARZE ZADECYDOWALI, ŻE NIE MUSZĘ MIEĆ OPERACJI"Rosyjska skoczkini Irina Avvakumova, która była rewelacją żeńskiego Pucharu Świata minionego sezonu nie będzie musiała przechodzić zaplanowanej operacji kolana. Prawdopodobnie już wkrótce powróci do treningów.

 

Trudy sezonu 2014/2015, podobnie jak wielu innym zawodniczkom – także Avvakumovej dały się we znaki. Mimo problemów z kolanem, Rosjanka ukończyła sezon startując w finałowych zawodach na dużej skoczni w Planicy. Po sezonie nadszedł czas na zadbanie o zdrowie.

„Przeszłam badania lekarskie i lekarze zadecydowali, że nie jednak nie muszę mieć operacji kolana. Eksperci mają nadzieję, że można rozwiązać ten problem poprzez odpowiednią fizjoterapię. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze” – wyraziła nadzieję rosyjska skoczkini.

„Mój osobisty trener Roman Kerov powiedział, że kiedy w pełni ukończę rehabilitację i wrócę do sił, rozpoczniemy treningi. Najpierw jednak muszę się przygotować do egzaminów uniwersyteckich” – przyznała 22-letnia zawodniczka.

Sezon zimowy 2014/2015 był przełomowy w karierze Iriny Avvakumovej (Taktaevej). Po raz pierwszy uplasowała się na podium Pucharu Świata, co więcej – sztuka ta udała się jej aż sześciokrotnie, a w styczniu tego roku w Czajkowskim zwyciężyła – pokonując Carinę Vogt i Sarę Takanashi. Ponadto w grudniu 2013 r. zdobyła dwa medale Uniwersjady w Predazzo (złoto w drużynie, brąz indywidualnie). Na Igrzyskach w Soczi zaprezentowała się poniżej oczekiwań (16. miejsce), jednak cały sezon PŚ zakończyła na znakomitym – 4. miejscu.

 

Źródło: informacja własna / tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz