You are currently viewing NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w KAZACHSTANIE JUŻ w 2014 ROKU

NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w KAZACHSTANIE JUŻ w 2014 ROKU

Boroveye Burabai.Lakes .Ski .Jump fot.aste .weissteiner - NOWY KOMPLEKS SKOCZNI w KAZACHSTANIE JUŻ w 2014 ROKUW kazachskim Borovoye trwa budowa nowego kompleksu skoczni narciarskich w ramach którego powstaną obiekty HS-140 i HS-100. Oddanie skoczni do użytku zaplanowano na zakończenie 2014 roku. Obecnie możemy oglądać wizualizacje przedstawiające cały projekt i trzeba przyznać, że robią one spore wrażenie.

 

Plany na budowę kompleksu skoczni narciarskich niedaleko stolicy Kazachstanu – Astany, pojawiły się już w 2006 roku. Projekt wystartował w 2009 roku niedaleko miejscowości Suchinsk i jeziora Burabai. Do końca 2014 r. obiekty powinny być oddane do użytku. Będzie to zatem drugi pełny kazachski kompleks skoczni obok tego w Ałmatach.

Wszystkie te przygotowania można z powodzeniem kojarzyć z kandydaturą Kazachstanu (Ałmaty) do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Dwie bazy treningowe będą znakomitymi centrami, które mogą pomóc w podniesieniu poziomu tamtejszych skoków narciarskich, który delikatnie rzecz ujmując - obecnie nie prezentuje się najlepiej. Co więcej, jak zapowiadają włodarze Burabai Lakes Ski Jumping Hills w Boroveye, na świecie nie ma jeszcze tak prezentującego się kompleksu skoczni narciarskich, co widać na wizualizacjach na stronie aste-weissteiner.com.

 

Skocznie narciarskie w Kazachstanie:

Miejsce
Nazwa skoczni
Punkt K
Punkt HS
Status
Ałmaty
Gorney Gigant
125
140
w użyciu z igielitem
Ałmaty
Gorney Gigant
95
106
w użyciu z igielitem
Boroveye
Burabai Lakes Ski Jump
125
140
w budowie
Boroveye
Burabai Lakes Ski Jump
90
100
w budowie
 

Źródło: skisprungschaznen.com / en.tengrinews.kz

 

Dodaj komentarz