You are currently viewing PRZYSZŁOŚĆ ROSYJSKIEGO SZTABU SZKOLENIOWEGO NADAL NIEPEWNA

PRZYSZŁOŚĆ ROSYJSKIEGO SZTABU SZKOLENIOWEGO NADAL NIEPEWNA

dsc05893 - PRZYSZŁOŚĆ ROSYJSKIEGO SZTABU SZKOLENIOWEGO NADAL NIEPEWNAWciąż nie jest pewna przyszłość trenera rosyjskiej kadry mężczyzn – Alexandra Arefieva. Tuż po zakończeniu olimpijskiego sezonu 2013/2014 mówiło się o szybkiej dymisji w związku z mało satysfakcjonującymi wynikami. Na chwilę obecną sytuacja wydaje się być rozwojowa.

 

Pomimo organizacji Zimowych Igrzysk w rosyjskim Soczi, reprezentanci tego kraju nie zdołali zaprezentować się z dobrej strony na skoczniach narciarskich. Ich występ był poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i działaczy, w związku z czym pojawiła się informacja o dymisji trenerów Alexandra Arefieva i Siergieja Zubkova, a decyzja ta ma ponoć zostać podjęta w czerwcu podczas oficjalnego spotkania kierownictwa tamtejszej federacji narciarskiej.

"Wciąż się zastanawiam, będąc szczerym, nie wiem co zrobię. Pojawiły się pewne sugestie i oferty, czas pokaże co będzie dalej. Nie było jeszcze spotkania liderów drużyny i kierownictwa federacji, zanim to nastąpi, pozwólmy im przemyśleć sprawę" - powiedział Arefiev. Co więcej, po spotkaniu najbardziej doświadczonych rosyjskich szkoleniowców narciarskich również nie padły konkretne deklaracje mające na celu doprowadzenie do dymisji obecnego trenera Rosjan. Powodem może być także brak alternatywy na "giełdzie trenerskiej".

Ostatnio pojawiła się również informacja o tym, że Arefiev w przypadku ewentualnego kontynuowania pracy, chciałby zaangażować do współpracy jednego ze słoweńskich trenerów skoków narciarskich. "Będąc w Słowenii, zaprosiłem pewnego słoweńskiego trenera do naszej drużyny. Nie mamy pewności, czy się zgodzi, czy nie. Nie podam jednak jeszcze jego nazwiska, aczkolwiek znam go długi czas i cenię jako specjalistę" - przyznał Arefiev.

Ostateczna decyzja w kwestii przyszłości rosyjskiego sztabu szkoleniowego zostanie podjęta w czerwcu.

 

Źródło: tramplin.perm.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz