You are currently viewing KAMIL STOCH Z TYTUŁEM KRÓLA NART

KAMIL STOCH Z TYTUŁEM KRÓLA NART

Stoch Kamil J.Bodzianny - KAMIL STOCH Z TYTUŁEM KRÓLA NARTOrganizacja zrzeszająca dziennikarzy specjalizujących się w narciarstwie klasycznym i biathlonie, Forum Nordicum, okrzyknęła Kamila Stocha Królem Nart za sezon 2013/2014!

Kamil Stoch zwyciężył w plebiscycie uzyskując 434 pkt. Wyprzedził drugiego niemieckiego kombinatora norweskiego Erica Frenzela aż o 128 pkt (306 pkt) oraz trzecią norweską biegaczkę narciarską Marit Bjoergen o 166 pkt (268 pkt).

W pierwszej dziesiątce plebiscytu znalazło się także trzech przedstawicieli skoków narciarskich. 6. miejsce zajęła Sara Takanashi (45 pkt), a na 8. pozycji zostali sklasyfikowani ex aequo Severin Freund i jego koleżanka z reprezentacji Karina Vogt (39 pkt).

Na liście wyróżnionych sportowców również nie zabrakło skoczków. Znaleźli się na niej Noriaki Kasai, Thomas Diethart a także Peter Prevc.

Wygrana Stocha nie jest jedynym polskim akcentem tegorocznego plebiscytu. Wśród wyróżnionych znalazła się także Justyna Kowalczyk, która w zeszłym roku uplasowała się na 5. miejscu.

Źródło: forum-nordicum.info

Dodaj komentarz