You are currently viewing JANNE AHONEN POSKACZE CO NAJMNIEJ DO 2017 ROKU

JANNE AHONEN POSKACZE CO NAJMNIEJ DO 2017 ROKU

ahonen janne wisla s.piwowar - JANNE AHONEN POSKACZE CO NAJMNIEJ DO 2017 ROKUNajbardziej doświadczony fiński skoczek – Janne Ahonen – podjął decyzję o kontynuowaniu sportowej kariery jeszcze co najmniej kilka lat. 36-letni sportowiec chce skakać na pewno do 2017 roku, nie wyklucza jednak udziału w Igrzyskach w 2018 roku.

 

„Na pewno będę kontynuował skakanie aż do Mistrzostw Świata w 2017 roku, które odbędą się w Lahti” – zapewnił Ahonen. Rok później odbędą się kolejne Igrzyska Olimpijskie w koreańskim Pyeongchang, a jak wiemy, doświadczonemu Finowi w karierze brakuje własnie indywidualnego medalu olimpijskiego.

Jeśli 5-krotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni zdecyduje się na olimpijski występ, byłyby to jego siódme Igrzyska w karierze, dzięki czemu stałby się jedynym fińskim sportowcem mającym w dorobku tak dużą liczbę olimpijskich występów.

Póki co Ahonen po ciężkiej grypie powraca do systematycznych treningów i zapewne już niedługo powinien rozpocząć przygotowania do letniego sezonu 2014.

 

Źródło: iltalehti.fi

 

Dodaj komentarz