You are currently viewing PETER PREVC: „BĘDZIE KREW, POT i ŁZY, ALE NADAL MAM PEŁNO PASJI”

PETER PREVC: „BĘDZIE KREW, POT i ŁZY, ALE NADAL MAM PEŁNO PASJI”

prevc peter bl wm - PETER PREVC: "BĘDZIE KREW, POT i ŁZY, ALE NADAL MAM PEŁNO PASJI"Słoweńscy skoczkowie po urlopie trwającym niemal miesiąc są już gotowi do rozpoczęcia przedsezonowych przygotowań i treningów. O odpoczynku i oczekiwaniach wobec sezonu 2014/2015 opowiedział Peter Prevc. „Zeszły sezon był powyżej oczekiwań, ale wciąż jest w nas sporo pasji” – zapewnił.

 

„Przede wszystkim odpocząłem i 'naładowałem akumulatory’. Wynajętym samochodem zwiedzałem Kalifornię, Nevadę i Arizonę w Stanach Zjednoczonych. Podróż do USA od zawsze była moim pragnieniem, bardzo się cieszę, że mogłem poznać ten kraj. Wyłączyłem myślenie i dzięki temu teraz mogę się skupić na nowych wyzwaniach” – przyznał słoweński medalista olimpijski z Soczi.

Prevc Peter training fot.Bartosz.Leja  - PETER PREVC: "BĘDZIE KREW, POT i ŁZY, ALE NADAL MAM PEŁNO PASJI" „Nagrania wideo moich skoków widziałem w pierwszym tygodniu po zakończeniu sezonu w Planicy. Dopiero kilka dni temu ponownie usłyszałem komentarz mojego ostatniego skoku w Planicy, który był naprawdę znakomity [142 m – rekord skoczni]. To przywołało we mnie bardzo miłe wspomnienia” – powiedział Prevc.

„Przed nami najcięższe w sezonie przygotowania kondycyjne. Kompleks sportowy w Kranju to nasz drugi dom, i wysiłek, który wkładamy w trening w tym miejscu sprawia, że jest to niemalże znienawidzone miejsce” – stwierdził z przymrużeniem oka Słoweniec i dodał kilka słów o słynnych treningach prowadzonych przez Gorana Janusa: Metoda szkolenia jest podobna – krew, pot i łzy oraz ból mięśni. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdujemy się w okresie, Prevc Peter training 2 fot.Bartosz.Leja  - PETER PREVC: "BĘDZIE KREW, POT i ŁZY, ALE NADAL MAM PEŁNO PASJI"w którym pracuje się bardzo ciężko po to, aby później czerpać radość z zimy. Wiemy co to dobre przygotowanie fizyczne, ale też unowocześnianie technologii. Jest w nas nadal pełno pasji.

Zapytany o oczekiwania względem zbliżającego się sezonu, odparł: „Nie mamy jeszcze określonych dokładnych celów na nadchodzący sezon, ponieważ nasz trener Goran Janus jest jeszcze na wakacjach. Znajdujemy się teraz pod opieką trenera od przygotowania atletycznego – Matjaža Polaka. Goran przejmie stery po powrocie z urlopu, wtedy przeniesiemy się na skocznię. Wyniki w zeszłym sezonie były jednak powyżej oczekiwań, dlatego uważam, że nowy sezon będzie dla mnie jeszcze trudniejszy„.

W moim życiu nic się nie zmieniło, wszystko jest takie, jakie było wcześniej. Wszystko przebiega bardo sprawnie” – podsumował Prevc.

 

Źródło: dnevnik.si

 

Dodaj komentarz