You are currently viewing TRWAJĄ PRACE REMONTOWE NA SKOCZNI w WIŚLE-MALINCE

TRWAJĄ PRACE REMONTOWE NA SKOCZNI w WIŚLE-MALINCE

W przerwie między sezonem zimowym a letnim ruszyły prace remontowe na skoczni dużej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince ponieważ po zawodach zimowych zauważono nierówności znajdujące się od 145 metra. Prace mają zakończyć się w okolicach 15-20 maja.

Na zeskoku skoczni HS-134 wymienione zostaną uszkodzone drewniane elementy znajdujące się pod płaszczem igelitu. Przyczyną powstałych szkód mogło być niewłaściwe drewno użyte do budowy tychże części. Remontu podjął się Centralny Ośrodek Sportu.

„Zdjęliśmy igelit z tejże części skoczni i stwierdziliśmy bardzo duże zniszczenie podbudowy drewnianej. W związku z tym ściągnąłem komisję i osoby z Centralnego Ośrodka Sportu, który jest właścicielem obiektu, ponieważ my – Polski Związek Narciarski – tylko dzierżawimy skocznię. COS podjął się do 15-20 maja naprawy uszkodzonych elementów. Została już wyłoniona firma specjalistyczna (…) Jest to tylko remont, więc nie jest to duża inwestycja. Trzeba tylko wymienić pewne elementy podbudowy, tj. kanty, deski, a później będziemy montować igelit” – informuje Andrzej Wąsowicz, Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Oprócz wymiany uszkodzonych elementów na skoczni prowadzone również będą drobne naprawy oraz malowanie budynków. Obiekt powinien być gotowy na rozpoczęcie nowego cyklu przygotowań polskich kadr. Trwające prace nie utrudniają jednak zwiedzania skoczni przez turystów.

Zdjęcia remontowanego odcinka zeskoku oraz więcej informacji można znaleźć na stronie PZN-u.

Źródło: pzn.pl / winterszus.pl

Dodaj komentarz