You are currently viewing ROSJANIE Z MATJAžEM ZUPANEM i DAVIDEM JIROUTKIEM? NEGOCJACJE TRWAJĄ
David Jiroutek (fot. Julia Piątkowska)

ROSJANIE Z MATJAžEM ZUPANEM i DAVIDEM JIROUTKIEM? NEGOCJACJE TRWAJĄ

Jiroutek David fot.Julia .Piatkowska 1024x684 - ROSJANIE Z MATJAžEM ZUPANEM i DAVIDEM JIROUTKIEM? NEGOCJACJE TRWAJĄ

Rosjanie wciąż rozglądają się za trenerem, który pociągnąłby w górę tamtejsze skoki. Nie tylko w kuluarach wynienia się  Matjaža Zupana i Davida Jiroutka jako kandydatów na stanowiska selekcjonerów rosyjskiej kadry.

Kilkanaście dni temu głos w sprawie zabrał Alexander Uvarov, prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Od tego momentu nie zmieniło się praktycznie nic.

Na jakiej podstawie tak wnioskujemy? Mamy utalentowanych sportowców, trenerów, ale w naszym sporcie trwa wielkie kryzys. Straciliśmy jakość krajowej szkoły trenerskiej i w tych warunkach nasi zawodnicy wykazują średni poziom. Brakuje trochę wiedzy i doświadczenia trenera, która może pozwoliłaby zawodnikom wskoczyć na najwyższym poziom. Nie uczynimy tego bez zagranicznego doświadczenia” – czytamy wypowiedzi z rosyjskiego podwórka narciarskiego w serwisie tramplin.perm.ru.

Tendencja wydaje się oczywista, Rosjanie rozglądają się za trenerem "słowiańskim". Mamy skłonności do Słoweńców i Czechów, czyli przedstawicieli kraju, który jest bliżej nas mentalność, której członkowie znają i rozumieją języka rosyjskiego – czytamy komentarz Federacji.

Mamy nacje, mamy i konkretne nazwiska, nie ma z kolei konkretnej decyzji. Chodzi o Matjaža Zupana i Davida Jiroutka, który dopiero co zakończył współpracę z Czechami. Zupan ma w swoim dorobku prowadzenie rodaków, kadry francuskiej oraz czeskiej. Jiroutek prowadził swoich reprezentację Czech przez pięć lat. Jego negocjacje z Rosyjską Federacją potwierdza FIS.

źródła: tramplin.perm.ru

Dodaj komentarz