You are currently viewing HORST BULAU W KANADYJSKIEJ GALERII SPORTOWYCH SŁAW

HORST BULAU W KANADYJSKIEJ GALERII SPORTOWYCH SŁAW

Kanada Flaga -  HORST BULAU W KANADYJSKIEJ GALERII SPORTOWYCH SŁAWDoceniono osiągnięcia i postawę najlepszego kanadyjskiego skoczka w historii. Horst Bulau, razem z sześcioma innymi sportowcami ze swojego kraju, zostanie w tym roku włączony do Galerii Sław Kanadyjskiego Sportu.

Jego sportowa kariera przypadła na lata 1978-1992. Pierwszym dużym osiągnięciem był tytuł mistrza świata juniorów, wywalczony w 1979 roku. Odniósł trzynaście pucharowych zwycięstw, dwadzieścia dziewięć razy stawał na podium tych zawodów. Na początku lat osiemdziesiątych, trzy razy z rzędu zajmował miejsce w czołowej trójce klasyfikacji generalnej PŚ, a w sezonie 1982/83 był trzecim zawodnikiem Turnieju Czterech Skoczni.

Horst, przez miłość do sportu, swojej ojczyzny i ciągłe dążenie do bycia możliwie jak najlepszym w swojej dziedzinie, zmienił wizerunek skoków narciarskich w Kanadzie. Żaden inny skoczek nawet nie zbliżył się do niego pod względem osiągnięć. Horst zdecydował się pozostać w kraju i inspirować innych swoim zamiłowaniem do sportu– napisano w oświadczeniu prasowym uzasadniającym decyzję.

 

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz