You are currently viewing MARCIN BACHLEDA ZOSTANIE SERWISMENEM KADRY JUNIORÓW
Marcin Bachleda, fot. Bartosz Leja

MARCIN BACHLEDA ZOSTANIE SERWISMENEM KADRY JUNIORÓW

Bachleda Marcin fot.B.Leja  - MARCIN BACHLEDA ZOSTANIE SERWISMENEM KADRY JUNIORÓWMarcin Bachleda, który oficjalne zakończenie sportowej kariery ogłosił na początku maja, nadal będzie obecny w świecie skoków narciarskich. 31-latek zostanie serwismenem kadry juniorów w sezonie 2014/2015.

Dla skoczka urodzonego w Zakopanem podjęcie postanowienia o końcu czynnego uprawiania sportu była trudna. Przedłużający się powrót do zdrowia po kontuzji kolana w 2011 roku był kluczowym elementem, który wpłynął na taką decyzję. Jak sam przyznaje gdy patrzy na skaczących kolegów sam chętnie by przypiął narty i skoczył, jednak świadomość ryzyka jakie może grozić utrzymuje „Diabełka” na ziemi.

-„Nie do końca spełniłem się jako skoczek, ale ogólnie oceniam pozytywnie moją karierę. Dużo mnie to nauczyło i ciężko byłoby po tylu latach rozstać się ze sportem”- zdradza Bachleda.

Od nowego sezonu Zakopiańczyk będzie serwismenem kadry juniorów. Zajmie się serwisem, nartami, sprzętem skoczków. Zadania te nie są mu obce, już w poprzednich sezon pełnił taką rolę. Otwarcie przyznaje, że postara się także motywować młodszych kolegów.

-„Oczywiście moja główna rola to serwismen. Dawniej nie było serwismenów, każdy sam zajmował się swoim sprzętem, dlatego nigdy nie było mi to obce. Jeździmy z Kacprem i Kamilem Skrobotami na zawody, cały czas dogadujemy się jeśli chodzi o smary czy sprawy sprzętowe. Pomagamy sobie nawzajem, aby współpraca była na odpowiednim poziomie i w rezultacie zawodnicy mieli jak najlepiej.”

Bachleda może się przydać kadrze również jako masażysta/fizjoterapeuta przy drobniejszych urazach i kontuzjach. Były skoczek zadbał o swoje wykształcenie – ukończył dwa kursy masażu. Dodatkowo planuje zrobić kurs plastrowania (tapingu).

Życzymy Marcinowi Bachledzie powodzenia na nowej drodze zawodowej!

Źródło: PZN

Dodaj komentarz