You are currently viewing SKŁAD NORWESKIEJ KADRY NARODOWEJ NA SEZON 2014/2015

SKŁAD NORWESKIEJ KADRY NARODOWEJ NA SEZON 2014/2015

Norwegowie nie wprowadzają większych zmian w składzie kadry narodowej na przyszły sezon. Fazę przygotowań rozpoczyna w Trondheim sześciu sportowców, którzy już od kilku lat prezentują najwyższą formę w kraju.

Trener Aleksander Stoeckl prawdopodobnie nie miał problemu z wyłonieniem najlepszej szóstki. Zgodnie z jego wolą drużynę utworzą: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Rune Velta, Andreas Stjernen i Anders Jacobsen. W porównaniu z ubiegłym rokiem, miejsce w kadrze stracił Kim Rene Elverum Sorsell.

Głównym punktem kolejnego sezonu są Mistrzostwa Świata w Falun, gdzie do zdobycia będą dwa mistrzowskie tytuły (na dużej i normalnej skoczni). Jednak Norwegowie jako nadrzędny cel stawiają sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów. Zapowiadają walkę z Austriakami o odzyskanie upragnionego trofeum (w tym roku skoczkowie ze Skandynawii zajęli w końcowej klasyfikacji dopiero piąte miejsce).

Nie wiadomo jak potoczą się dalsze sportowe losy Andersa Jacobsena. 29-latek wciąż odczuwa skutki kontuzji odniesionej w 2013 roku podczas konkursu lotów w PlanicyW razie dalszych problemów z powrotem do sportowej sprawności, Jacobsen bierze pod uwagę zakończenie kariery.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz