You are currently viewing MOCNE SŁOWEŃSKIE KADRY NA SEZON 2014/2015

MOCNE SŁOWEŃSKIE KADRY NA SEZON 2014/2015

Slowenia Team B.Leja  - MOCNE SŁOWEŃSKIE KADRY NA SEZON 2014/2015Słoweński Związek Narciarski ogłosił składy słoweńskich kadr na sezon 2014/2015. W trzech grupach znalazło się aż 25 zawodników, co zwiastuje, że słoweńskie drużyny będą w czasie nadchodzących konkursów bardzo mocną ekipą. 

 

W sztabie szkoleniowym kadry A nie zaszły żadne zmiany. Trenerem głównym będzie Goran Janus, a jego asystentami – Nejc Franjk i Jani Grilc. Okazale prezentuje się natomiast skład najwyższej słoweńskiej grupy szkoleniowej, w której znajdzie się aż 10 zawodników. Będą to: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Jernej Damjan, Rok Justin, Jaka Hvala, Matjaž Pungertar, Nejc Dežman, Tomaž Naglič, a także powracający po długotrwałej rehabilitacji po kontuzji kolana – Jure Sinkovec.

Kadrą B, występującą najczęściej w zawodach Pucharu Kontynentalnego, pokieruje podobnie jak dotychczas Igor Medved, z którego pracy słoweńscy działacze byli bardzo zadowoleni. Jego podopiecznymi będą: Miran Zupančič, Robert Hrgota, Anze Semenič, Andraž Pograjc, Mitja Meznar, Matič Benedik oraz dwóch nowicjuszy w tej grupie – Anze Lanišek i Cene Prevc, którzy będą jednocześnie trenować w zespole juniorskim. Kandydatami do dołączenia do kadry B będą Ernest Prislič i Žiga Mandl, którzy będą mieli szanse na wykazanie się już w sezonie letnim.

W słoweńskiej kadrze juniorskiej znaleźli się następujący zawodnicy: Tilen Bartol, Žiga Jelar, Anze Lanišek, Andraž Modič, Cene Prevc i Kristijan Ravnik. Kandydatem do dołączenia do tej grupy będzie Florijan Jelovcan.

Póki co nie pojawiły się informacje o nowym trenerze słoweńskiej kadry kobiet, nie ogłoszono też oficjalnych żeńskich składów.

 

Słoweńskie kadry na sezon 2014/2015:

MĘŻCZYŹNI

  • Kadra A: Nejc Dezman, Jurij Tepes, Jure Sinkovec, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Peter Prevc, Rok Justin, Jaka Hvala, Matjaz Pungertar, Tomaz Naglic
  • Kadra B: Miran Zupancic, Robert Hrgota, Anze Semenic, Andraz Pograjc, Mitja Meznar, Matic Benedik, Anze Lanisek, Cene Prevc 
  • Kandydaci do kadry B: Ernest Prislic, Ziga Mandl
  • Kadra juniorska: Tilen Bartol, Ziga Jelar, Anze Lanisek, Andraz Modic, Cene Prevc, Kristijan Ravnik
  • Kandydaci do kadry juniorskiej: Florijan Jelovcan
 

Źródło: FIS

 

Dodaj komentarz