You are currently viewing AUSTRIACY z GWIAZDAMI NA SEZON 2014/2015

AUSTRIACY z GWIAZDAMI NA SEZON 2014/2015

Austria.Team .Planica - AUSTRIACY z GWIAZDAMI NA SEZON 2014/2015Austriacy ogłosili kadry w skokach narciarskich na sezon 2014/2015. Są w nich pewne przetasowania, na czele z nowymi trenerami żeńskich i męskich kadr narodowych. Co więcej w męskiej drużynie A znalazły się największe austriackiej gwiazdy, które rozważały przerwanie sportowej kariery.

 

Trener główny męskiej kadry narodowej Heinz Kuttin wraz ze swoimi asystentami – Andreasem Widhölzlem, Martinem Diessem i Haraldem Rodlauerem ogłosili skład czterech grup składających się na reprezentację Austrii. W kadrze narodowej znalazło się sześciu najlepszych: Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Thomas Diethart oraz Thomas Morgenstern, który jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii kontynuacji sportowej kariery.

W ramach kadry A ujęci zostali trzej zawodnicy, również regularnie pojawiający się w zawodach Pucharu Świata: Wolfgang Loitz, Manuel Fettner i Manuel Poppinger.

Kadry B i C, na które składając się młodsi i mniej doświadczeni zawodnicy startujący zazwyczaj w Pucharach Kontynentalnych i zawodach FIS Cup, są już znacznie liczniejsze. Składa się na nie w sumie 22 skoczków.

Nowy szkoleniowiec żeńskich skoczkińAndreas Felder również ogłosił składy drużyn na nadchodzący sezon. W kadrze narodowej znalazły się dwie najbardziej doświadczone zawodniczki – Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger, które na chwilę obecną wciąż przechodzą rehabilitację po kontuzjach więzadeł krzyżowych w kolanie. W kadrze A znalazła się natomiast tylko jedna zawodniczka, którą również mogliśmy oglądać w pucharowych zmaganiach – Chiara Hölzl. Ponadto szkoleniem w kadrach B i C objęte zostaną 4 skoczkinie.

 

Austriackie kadry na sezon 2014/2015:

MĘŻCZYŹNI

  • Kadra narodowa: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Thomas Diethart
  • Kadra A: Manuel Fettner, Wolfgang Loitzl, Manuel Poppinger
  • Kadra B: Philipp Aschenwald, Simon Greiderer, Daniel Huber, Stefan Huber, Johannes Obermayer, Markus Schiffner, Christoph Stauder, Patrick Streitler, Elias Tollinger, Ulrich Wohlgenannt
  • Kadra C: Martin Diess, Michael Falkensteiner, Kevin Göschl, Florian Gugg, Alexander Hayböck, Thomas Hofer, Patrick Kogler, Jan-Oswald Krassnegger, Thomas Lackner, Markus Rupitsch, Lucas Schaffer, Max Steiner

KOBIETY

  • Kadra narodowa: Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger
  • Kadra A: Chiara Hölzl
  • Kadra B: Elisabeth Raudaschl
  • Kadra C: Claudia Purker, Sonja Schoitsch, Julia Huber, Lisa Wiegele

 

 

 

Źródło: ÖSV

 

Dodaj komentarz